Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

США розглядають внесення РФ до списку держав-спонсорів тероризму

Адміністрація Байдена розглядає питання про те, щоб оголосити Росію спонсором тероризму.

Про це під час виступу в Сенаті США заявив держсекретати Ентоні Блінкен, повідомляє The Wall Street Journal.

Наразі юристи мають проконтролювати, що дії Кремля юридично відповідають критеріям для включення до списку спонсорів тероризму.

Раніше президент України Володимир Зеленський та міністр закордонних справ Дмитро Кулеба закликали США зробити це.

Внесення РФ у такий перелік потягне у себе штрафи, включаючи обмеження іноземну допомогу, заборона експорту оборонних товарів та інші заходи.

На слуханнях у Сенаті в середу на запит Держдепартаменту про бюджет сенатор Ліндсі Грем (республіканець, Південна Кароліна) закликав Блінкена внести Росію до списку спонсорів тероризму і запитав, чому це ще не зроблено.

– Я не сумніваюся, сенаторе, що росіяни тероризують український народ. Питання в тому, на що дивляться юристи, щоб переконатися, що ми дійсно дотримуємося всіх встановлених законом вимог для цього знесення, — сказав Блінкен.

Посилаючись на дії Росії в Україні та Сирії, де Москва підтримувала президента Башара Асада, Грем сказав держсекретарю: Якщо вам потрібно змінити закон так, щоб він підходив Росії, у вас буде для цього 100 голосів.


Для того, щоб країна була визнана державою-спонсором тероризму, держсекретар повинен встановити, що її уряд “неодноразово надавав підтримку актам міжнародного тероризму”.

Чотири країни нині визнані державними спонсорами тероризму: Куба, Північна Корея, Іран та Сирія.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-04-28 11:36:31

Магазин Автозапчастин м.Ніжин