Україна і світ

США підтримали заклик до створення демілітаризованої зони навколо ЗАЕС

Сполучені Штати підтримали заклик до створення демілітаризованої зони навколо Запорізької атомної електростанції в Енергодарі після бойових дій за участю російських та українських військ поблизу станції.

Про це заявив представник Держдепартаменту США.

– Бої поблизу атомної електростанції небезпечні та безвідповідальні – і ми продовжуємо закликати Росію припинити всі військові операції на українських ядерних об’єктах або поблизу них та повернути повний контроль Україні, а також підтримуємо заклики України до створення демілітаризованої зони навколо атомної електростанції, – сказав представник Держдепартаменту.

Раніше генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш закликав до негайного припинення військових дій поблизу ЗАЕС, найбільшої в Європі атомної електростанції.

Перед цим президент Володимир Зеленський попередив, що Росія може спровокувати найстрашнішу у світі ядерну аварію, навіть більшу за Чорнобиль.

Запорізька АЕС знаходиться у місті Енергодар, на південному сході України вздовж лівого берега річки Дніпро і складається із шести реакторів.

Після захоплення комплексу Росія полонила українських співробітників.

Досі представники ядерного нагляду ООН не змогли оглянути станцію.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-08-12 00:06:55

Магазин Автозапчастин м.Ніжин