Україна і світ

США підготували розширений пакет санкцій проти РФ у зв’язку зі справою Скрипаля

Нові санкції є частиною розширеної стратегії США щодо Росії

Джерело: 112.ua

США підготували розширений пакет санкцій проти РФ у зв'язку зі справою Скрипаля

Держдепартамент США завершив підготовку другого пакету санкцій у справі про отруєння у Великобританії екс-співробітника ГРУ РФ Сергія Скрипаля та його дочки. Документи вже були передані голові Держдепу Майку Помпео і президенту США Дональду Трампу, заявила заступник держсекретаря Андреа Томпсон під час слухань у Сенаті.

Вона підкреслила, що нові санкції є частиною розширеної стратегії відносно Росії.

Другий пакет санкцій, за наявними даними, може включати в себе повну заборону на експорт в Росію товарів американських виробників, а також обмеження імпорту російських товарів у США. Крім того, очікується зниження рівня дипломатичних відносин і заборона на авіаперевезення державними компаніями.

Нагадаємо, екс-офіцера ГРУ РФ Сергія Скрипаля і його дочку Юлію було отруєно в британському місті Солсбері 4 березня 2018 року. Згодом прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила, що відповідальність лежить на Росії, а слідство підтвердило застосування в Солсбері нервово-паралітичного газу “Новичок”, який виробляють у Росії. Встановлено, що головними підозрюваними в отруєнні є офіцери військової розвідки РФ Олександр Петров і Руслан Боширов. 

Згодом The Insider і Bellingcat з’ясували, що Руслан Боширов насправді виявився полковником ГРУ Анатолієм Чепігою. Guildhall з посиланням на власні джерела в Державній прикордонній службі України повідомляв, що підрозділ полковника спецпризначення ГРУ РФ Анатолія Чепіги під час Революції гідності міг перебувати в Києві та брати активну участь в ескалації подій на Майдані.

Водночас підозрюваний в отруєнні екс-офіцера ГРУ Сергія Скрипаля Олександр Петров насправді виявився військовим лікарем ГРУ РФ Олександром Мішкіним.

Нещодавно стало відомо ім’я третього підозрюваного в отруєнні Скрипалів. Ним виявився співробітник ГРУ “Сергій Федотов” – Денис Сергєєв.

А в грудні 2018 року Мінфін США запровадив санкції стосовно 18 росіян, серед яких агенти ГРУ Анатолій Чепіга і Олександр Мишкін (відомі як Петров і Боширов), підозрювані в отруєнні Сергія Скрипаля.

Джерело: www.112.ua