Україна і світ

США на першому місці за рівнем військових витрат у світі за 2018 рік, Росія – на шостому

Джерело : www.112.ua

Сполучені Штати в 2018 році витратили на військові потреби обсязі 649 млрд доларів, зайнявши перше місце в світовому рейтингу витрат на оборону Gfiles

США зайняли перше місце в світовому рейтингу країн витрат на оборонні потреби, тоді як Росія опинилася на шостому. Про це свідчать дані Стокгольмського інституту дослідження проблем світу (Stockholm International Peace Research Institute (SIPRI).

Сполучені Штати в 2018 році витратили на військові потреби 649 млрд доларів, що на 4,6% більше, ніж у попередньому році.

Китай посів друге місце, витративши 250 млрд доларів на оборону, що на 5% більше порівняно з минулим роком.

В першу п’ятірку країн за рівнем військових витрат також увійшли Саудівська Аравія, Індія і Франція. Найвищі темпи приросту витрат на оборону показала Туреччина — в 2018 році її оборонні витрати збільшилися відразу на 24% до 19 млрд. доларів.

В 2018 р. військові витрати Росії склали 61,4 млрд доларів, вона посіла шосте місце в загальному рейтингу країн за витратами на оборонні потреби.

Наголошується, що Росія четвертий рік поспіль скорочує військові витрати. Через це її обігнала Франція, після чого Росія вперше з 2006 року вийшла з першої п’ятірки країн рейтингу.

За словами директора програми з питань витрат на озброєння і військових витрат (AMEX – Arms and military expenditure) Ода Флерана, зростання американських витрат було забезпечено реалізацією нової програми військових закупівель озброєнь, прийнятої адміністрацією президента США Дональда Трампа у 2017 році.

За словами наукового співробітника Програми озброєнь і військових витрат SIPRI Нана Тьяна, зростання військових витрат Китаю відслідковує загальне економічне зростання країни. З 2013 року Китай виділяє 1,9% свого ВВП на військові потреби.

Також високі темпи зростання спостерігаються в окремих країнах Центральної та Східної Європи.

“Зростання військових витрат у Центральній та Східній Європі багато в чому пов’язане із зростаючими уявленнями про загрози з боку Росії”, – пояснив старший науковий співробітник Програми озброєнь і військових витрат Стокгольмського міжнародного інституту досліджень проблем світу Пітер Веземан.

Зокрема, витрати України збільшилися на 21% до 4,8 млрд доларів, Польщі — на 8,9% до 11,6 млрд доларів. Витрати Болгарії, Латвії, Литви та Румунії також зросли на 18 – 24%.

В цілому у 2018 році світові військові витрати склали 1822 млрд доларів. Частка витрат Росії від загальних світових витрат становить 3,4%. На частку США в той самий час припадає 34% глобальних витрат.

Генсек НАТО Йенс Столтенберг на початку квітня 2019 року заявив, що у зв’язку з тим, що РФ нарощує військову силу від Арктики до Середземномор’я, НАТО змушене посилювати колективну безпеку, зміцнювати оборону союзників і допомагати партнерам – Україні і Грузії.

Раніше Столтенберг підтвердив, що Альянс виділить 260 млн доларів на будівництво складу для американських військ у Польщі. 

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело : www.112.ua
2019-04-29 07:30:00