Україна і світ

США евакуювали посольство в Іраку через дії Ірану

Представники Тегерана назвали рішення США тактикою “психологічної війни”

Джерело: 112.ua

США евакуювали посольство в Іраку через дії Ірану

США евакуювали більшу частину співробітників свого посольства в Багдаді. Про це повідомляє Reuters. 

“Сполучені Штати також відкликали більшу частину персоналу консульства в Ербілі, центральному місті курдської автономної провінції на півночі Іраку. Більш детально про кількість відправлених на батьківщину американців не повідомляється”, – йдеться в повідомленні.

Новини за темою: Коаліція США в Іраку підвищила бойову готовність через погрози від Ірану

Рішення прийнято з міркувань безпеки через дії Ірану, стверджують у Державному департаменті США.

Представники Тегерана назвали рішення США тактикою “психологічної війни” і заявляють, що ніякої військової загрози з боку Ірану немає. Прем’єр-міністр Іраку у вівторок висловив думку, що “все закінчиться добре”, незважаючи на риторику Вашингтона і Тегерана.

Новини за темою: Іран постраждає у разі необдуманих дій у відповідь на санкції США, – Трамп

Одночасно Німеччина і Нідерланди прийняли рішення про призупинення навчань у зв’язку з напруженою ситуацією в регіоні. В Іраку знаходяться 160 німецьких солдатів, вони дислоковані в регіоні Багдада і недалеко від Ербіль. Нідерландських солдатів близько 50, вони виконують завдання по тренуванню силових органів в Ербілі.

минулого тижня президент Ірану Хасан Рухани оголосив про рішення частково припинити виконання іранською стороною зобов’язань за Спільним всеосяжного плану дій у відповідь на вихід США з ядерної угоди в 2018 році. Після цього американський президент Трамп ввів санкції щодо виробництва металів в Ірані.

Джерело: www.112.ua