Україна і світ

США домовилися з Мексикою і Канадою про скасування мит на алюміній і сталь, – Трамп

Американські мита, введені в минулому році, стали основним каменем спотикання для ратифікації нової північноамериканської торгового угоди – USMCA

Джерело: 112.ua

США домовилися з Мексикою і Канадою про скасування мит на алюміній і сталь, - Трамп

Вашингтон досяг угоди з Канадою і Мексикою про скасування мит на імпорт сталі і алюмінію в США. Про це повідомив американський президент Дональд Трамп, передає Detroit Free Press.

“Ми тільки що досягли (торгової) угоди з Канадою і Мексикою (якою не передбачено) введення мит”, – йдеться в повідомленні.

Крім того, опубліковано спільну американсько-канадську заяву про досягнуту угоду.

“Сполучені Штати і Канада погоджуються виключити не пізніше, ніж через два дні після публікації цієї заяви мита, введені США на підставі статті 232 (закону США про розширення торгівлі – ІФ) на сталь і алюміній з Канади, і всі мита, введені Канадою у відповідь на ці дії”, – сказано в документі.

Як повідомляється, американські мита, введені в минулому році з міркувань національної безпеки – 25% на сталь і 10% на алюміній – стали основним каменем спотикання для ратифікації нової північноамериканської торгової угоди – USMCA, що заміняє припинило дію угоду NAFTA.

Нагадаємо, в листопаді 2018 року президент США Дональд Трамп, прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо і президент Мексики Енріке Пенья Ньєто на полях саміту G20 підписали нову торговельну угоду – USMCA.

Низку положень угоди вступили в силу відразу після того, як лідери підписали документи. Угода потрібно ще ратифікувати в парламентах усіх трьох країн.

Перегляд NAFTA або відмова від нього було одним з передвиборних обіцянок Трампа. На його думку, цю угоду було невигідно США, і він називав його “однією з найгірших торговельних угод”.

Джерело: www.112.ua