Спрямували бомбу по Сумщині: про підозру заочно повідомлено 5 генералам РФ
П’ятьом генералам РФ, які командували першим ударом надважкої бомби по Сумщині у 2022 році, СБУ заочно повідомила про підозру.
Про це повідомляє Служба безпеки України.
– Служба безпеки зібрала доказову базу на воєнних злочинців РФ, які у травні 2022 року віддали наказ ударити по цивільній інфраструктурі Сумської області керованою авіабомбою типу УПАБ-1500Б, – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що це вперше, коли окупанти застосували для атаки мирних об’єктів Сумської області настільки потужний боєприпас. Внаслідок цього на території Путивльської громади було зафіксовано влучання в агрокомплекс – декілька корпусів місцевої сільгоспкомпанії опинились повністю зруйнуваними, також було пошкоджено будівлі двох коледжів.
Бомбардування Сумщини: кого з командування РФ підозрюють
За інформацією слідства СБУ, командувач Західного військового округу РФ генерал-полковник Олександр Журавльов був ініціатором цього бомбардування. Він спільно зі своїм першим заступником генерал-лейтенантом Олексієм Завізьоном спланували повітряний удар по агропідприємству Сумщини.
Після цього запит на авіаудар від Журавльова отримав командувач військово-повітряних сил Росії генерал-лейтенант Сергій Дронов. Останній дав згоду.
Після цього з аеродрому в Ахтубінську РФ підняла у повітря бомбардувальник Су-34 і атакувала українське підприємство.
Крім того, розслідування встановило особи ще чотирьох посадовців РФ, які причетні до підготовки та здійснення авіаційної атаки з боку противника.
Усі вони підлеглі Дронова:
- начальник штабу – перший заступник командувача військово-повітряних сил рф генерал-майор Сергій Мещеряков;
- начальник 929-го льотно-випробувального центру міноборони Росії (далі 929 центр) генерал-майор Радик Барієв;
- начальник штабу 929-го центру полковник Віктор Моховіков;
- заступник начальника 929-го центру міноборони рф полковник Максим Стефанов.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Всім сімом оголошено про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни, вчинене за попередньою змовою групою осіб). Продовжуються комплексні заходи, щоб покарати винних.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-01-23 15:17:00