Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Спроба Лукашенка дестабілізувати ЄС: в Єврокомісії відреагували на ситуацію з мігрантами в Польщі

В Європейському Союзі уважно стежать за ситуацією з потоком мігрантів на польському кордоні та вважають її спробою режиму Олександра Лукашенка дестабілізувати ЄС.

Про це заявив сьогодні на брифінгу в Брюсселі офіційний представник Єврокомісії Адальберт Янц.

– Відповідно до останньої інформації, кілька сотень осіб зібралися на території Білорусі поблизу кордону з Польщею. За останні тижні польська влада повідомляла про три тисячі спроб перетину кордону щотижня… Це триваюча відчайдушна спроба режиму Лукашенка (самопроголошеного президента Білорусі, – Ред.) використати людей як інструмент для дестабілізації Європейського союзу та цінностей, які ми відстоюємо, – наголосив Янц.

Він додав, що в Брюсселі уважно стежать за ситуацією з міграційною кризою, а також готові надати допомогу Польщі та Литві.

Янц також уточнив, що Польща поки що не зверталася за допомогою до Frontex – агентства ЄС з безпеки зовнішніх кордонів.

– Наразі на польському кордоні не присутні представники європейських агентств, і такого запиту не надходило, – заявив він.

А речник зовнішньополітичної служби Євросоюзу Петер Стано повідомив, що в ЄС відбуваються дискусії щодо розширення санкцій проти режиму Лукашенка.

– Тривають дискусії щодо модифікації існуючого режиму санкцій проти Білорусі, із урахуванням нових загроз, зокрема використання мігрантів у власних цілях. Це термінове питання для Європейського Союзу, – зазначив Стано.

Він додав, що питання санкцій обговорюватиметься міністрами закордонних справ країн Євросоюзу під час зустрічі у Брюсселі наступного понеділка, 15 листопада.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-11-08 17:59:43

Магазин Автозапчастин м.Ніжин