Україна і світ

Спроба дестабалізіації після виборів: МЗС про видачу паспортів РФ на Донбасі

МЗС України вимагає від кремлівського режиму скасувати рішення Путіна про спрощену видачу російських паспортів українцям в ОРДЛО.

Спроба дестабалізіації після виборів: МЗС про видачу паспортів РФ на Донбасі

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку з указом президента Росії, який відкриває шлях до незаконної видачі російських паспортів на тимчасово окупованих територіях Донбасу.

– Вважаємо цей документ юридично нікчемним та таким, що не змінить приналежність мешканців окупованих Росією територій Донбасу до українського громадянства, – заявили у відомстві.

МЗС наголошує, що Росія, вкотре порушила державний суверенітет України ізробила ще один свідомий крок, спрямований на руйнування Мінських домовленостей. Це втручання у внутрішні справи України. Росія продовжує анексію українського Донбасу.

– РФ має на меті дестабілізувати внутрішньополітичну ситуацію України. Цей указ демонструє намір Росії продовжувати агресію, – зазначено у заяві.

У зверненні додають, що незаконна паспортизація громадян України є визнанням з боку Кремля самого факту російської окупації територій у Донецькій та Луганській областях України.

Це знову розвінчує ключову тезу російської пропаганди про “внутрішньоукраїнський конфлікт”.

– Нашу особливу стурбованість викликає той факт, що практика незаконної паспортизації на окупованих Росією територіях застосовувалася Кремлем в інших тривалих конфліктах як правовий та гуманітарний привід для подальшої агресії, – зазначили в міністерстві.

МЗС України закликає посилити політико-дипломатичний та санкційний тиск на державу-агресора.

Глава МЗС України Павло Клімкін закликав українських громадянна окупованих Росією територіях не приймати російські паспорти.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело ФАКТИ. ICTV
24.04.2019