Місто і регіон

Справжня гордість КП “ВУКГ”

Обережно розбирав завали після удару по місту 24 лютого, швидко встановлював блокпости на території громади. Він… – людина-віртуоз. Так про Миколу Хвостика, кранівника КП ВУКГ, відгукуються його колеги. Свого часу Микола якісно виконав монтажні роботи на комплексі зернових елеваторів, монтував кисневі станції на території міськлікарні…

🖌🖋Сьогодні про тонкощі й складнощі роботи машиніста крана, цікаві факти та особливості професії у рубриці #Гордість_Ніжинської_громади, про особливих людей, які творять історію міста над Остром

🔹Чи замислювались ви колись, які саме спеціалісти працюють у комунальній сфері нашого міста? Аби дати відповіді на це питання, ми звернулися безпосередньо до першого заступника КП «ВУКГ» Олександра Павлюка:

– Яких спеціалістів та якої професії ви вважаєте незамінними в комунальній сфері?

– Звичайно у нас цінним є кожен працівник, адже від їхньої щоденної праці залежить утримання чистоти й порядку на вулицях Ніжинської громади. Проте є у нас спеціаліст, якого я вважаю вкрай важливими – це машиніст автокрана – Микола Хвостик.

– А чому саме він, чому ви виокремлюєте його серед інших працівників?

– Я вважаю його незамінним. І не лише на нашому підприємстві, він такий один у Ніжині. Він виконує надскладні роботи. Там, де інші кранівники не знають як підійти й кажуть, що це виконати не реально, Микола знаходить можливості виконати будь-яке поставлене завдання ідеально.

Роботи, які він виконує є неоціненними. Цьому не можна навчитися. Тут необхідне відповідне фізичне здоров’я та точність зору та окоміру. Вважаю, що не кожен зможе сісти за кермо автокрана. Тож свого кранівника ми цінуємо.

🔸50-річний Микола Миколайович Хвостик – кранівник із 30-річним стажем. З них 10 – працює в КП «ВУКГ».

– Миколо, скажіть, скільки ви працюєте машиністом крана?

– Можна сказати – все життя. Я після школи закінчив тодішнє 35 училище, отримав професію машиніста крана і відразу пішов працювати за спеціальністю.

– Де ви працювали до цього?

– Я почав свій трудовий шлях з НІФАРу, потім пішов в армію, там також працював на крані. Після служби знову повернувся на НІФАР, пізніше працював в Києві. Зараз вже 10 років працюю в КП «ВУКГ».

– Що саме входить в коло ваших обов’язків?

– Серед основних завдань, які виконує кранівник – це керування краном, монтажні роботи, навантаження, розвантаження та транспортування вантажів. Кранівник бере участь у ремонті крана, який обслуговує. Потрібно також оглядати усі механізми крана перед початком роботи, оглядати чи немає пошкоджень, вад і недоліків конструкцій або тріщин. Загалом професія машиніста крана досить специфічна. Потрібно бути дуже уважним та не відволікатися під час робочого процесу.

– Розкажіть про свій звичайний робочий день. З чого він починається, як походить?

– Зранку оглядаю кран. Приходжу до роздягальні, одягаюсь у робочу форму. Далі разом зі своєю бригадою отримую у майстра завдання і ми розпочинаємо працювати. Наша бригада займається обслуговуванням та виконує різні кранові роботи. Загалом виконуємо ті задачі, які поставлені в умовах наряду.

– А з чим ви можете порівняти управління краном?

– Я працюю на старенькій машині, тут все механічне. А от вже сучасну техніку можна порівняти із з відеогрою! Теж саме: маєш у руках джойстик і керуєш. Тільки порівняно з іграми з краном дещо складніше і дуже відповідально.

Не дарма кранові роботи вважаються роботами підвищеної небезпеки.- Миколо, а чому Ви вирішили бути кранівником?

– Я пішов за порадою батька. Батько мені говорив, що це цікава і гарна робота, хоча дуже відповідальна. От я і пішов на кранівника. Я дуже люблю свою роботу і жодного разу в житті не пошкодував про те, що пішов цим шляхом.

– Професія машиніста крана є надзвичайно небезпечною, адже доводиться працювати на великих висотах. Чи не страшно працювати на висоті?

– До усього звикаєш. Але зараз працюю в кабіні крана, що на базі КАМАЗу, тож на висоту підійматися не доводиться.- Розкажіть які жести найчастіше використовуєте та що вони означають?

– Ми ставимо додатково людину – стропальника, простою мовою це суфлер. Я завжди працюю з одним і тим же. Ми чітко домовляємось про жести, знаємо який жест, що означає. Іноді домовляємось і про деякі звукові знаки. Серед жестів, які використовуємо – віра, майна. Ми маємо швидко виконувати команду і за потреби вчасно зупинитися.

– Професія кранівника вимагає великої точності. Чи не так? Які науки і предмети потрібно вивчати в школі та в університеті, аби стати висококваліфікованим кранівником?

– Так, ви праві, моя професія вимагає точності. Потрібно вивчати добре математику, фізику і закони геометрії. Ну, наприклад, ти сидиш у кабіні, в тебе весь час змінюється кут куди опускати вантаж. Саме в цей момент ти маєш окоміром визначити приблизний кут та чітко визначати коливання вантажу за допомогою фізичних знань.

– Професія машиніста крана належить до типу «людина-техніка». Для того аби бути фахівцем у своїй справі, окрім освіти, необхідно володіти низкою навичок та психофізіологічних якостей. Розкажіть яких саме?

– Як я вже казав необхідне фізичне здоров’я та точність зору й окоміру. До списку якостей я б додав ще координацію рухів, концентрацію уваги, моторну пам’ять, витривалість та уважність. А ще хочу сказати головне – цю роботу потрібно любити всією душею, тоді і все інше придається та приходить з досвідом.

– Чи потрапляли ви в якусь небезпечну ситуацію під час роботи на крані?

– Особисто для мене найнебезпечнішими роботами є роботи із видалення дерев. Найскладніше все прорахувати, адже ти достеменне не знаєш якої ваги буде той стовбур. А це дуже важливо, адже інколи кран хилить так, що ледь вдається його стримати.

– Що можете порадити майбутнім колегам, які наразі тільки прагнуть опанувати цю професію?

– Любу роботу, яку ти робиш, потрібно любити. От відповідальність, знання, увага, досвід – все це дуже важливо, але саме цю роботу потрібно любити. Якщо ти не любиш рутинну роботу, то робота кранівника саме для тебе. Кожен день – новий виклик! Тут знання і надзвичайний досвід.

Unenizh.org.ua
2022-10-07 14:52:04

Магазин Автозапчастин м.Ніжин