Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Справи на суму понад 200 млн грн: у ДФС розповіли про кримінальні провадження щодо корупції у Києві

6 серпня 2021 року під головуванням генерального прокурора Ірини Венедіктової в Офісі генерального прокурора відбулася координаційна нарада керівників правоохоронних органів про стан протидії кримінальним корупційним та пов’язаним з корупцією правопорушенням.

У нараді взяв участь начальник Головного слідчого управління фінансових розслідувань ДФС України Ігор Пахолок.

Про це повідомляє прес-служба ДФС.

Державна фіскальна служба України вносить чималий вклад в антикорупційний напрям правоохоронної діяльності. Зазвичай ДФС здійснює досудові розслідування у провадженнях за фактами ухилення від сплати податків або, наприклад, підробки документів під час реєстрації фіктивних підприємств.

Проте без вчинення корупційних злочинів посадовцями місцевих органів влади, замовниками робіт і послуг, злочинні схеми не працювали б.

Поточного року ДФС викрито цілий пласт зловживань, що вчиняються посадовцями місцевої влади, та якими завдаються багатомільйонні збитки місцевим громадам і державному бюджету.

Такі кейси є в більшості регіонів, найбільш значні виявлено у Дніпропетровській та Черкаській областях, а також у місті Києві.

Найбільш резонансні – це кримінальні провадження, що розслідуються податковою міліцією за фактом вчинення ряду злочинів економічної спрямованості, зокрема корупційних. До вчинення яких причетні службовці комунальних підприємств Київської міської державної адміністрації.

Наразі розслідуються дев’ять таких кримінальних проваджень за фактами ухилення від сплати податків (стаття 212 КК України), зловживання службовим становищем (стаття 364), розкрадання комунального майна і коштів (стаття 191 КК України).

А також за фактами підробки документів під час реєстрації юридичних осіб (стаття 205-1) та зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права (стаття 364-1 КК України).

До їх вчинення причетні комунальні підприємства та суб’єкти господарювання з ознаками фіктивності, яким виділялися кошти з місцевого бюджету для надання послуг, проведення робіт та закупівель в інтересах громади м. Києва.

Вчинення таких правопорушень без участі замовників робіт, контролерів якості їхнього виконання є неможливим, тому основною версією слідства є вчинення злочинів за участі чи мовчазної згоди представників виконавчого органу Київської міської ради та Київської міської державної адміністрації.

На сьогодні їхня діяльність ґрунтовно документується. Здійснено понад 40 обшуків, допитано 75 посадовців та службовців комунальних та підрядних комерційних підприємств, здійснено 30 оглядів податкових адрес підприємств, проведено вісім судових експертиз.

Зокрема судово-економічних, будівельно-технічних та інших. Про підозру наразі повідомлено чотирьом особам, до суду спрямовано два епізоди за фактами реєстрації фіктивних підприємств, що нібито брали участь у виконанні робіт на замовлення КМДА.

Для прикладу, в одному із проваджень директору одного з київських підприємств повідомлено про підозру у вчиненні корупційного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364-1 КК України.

Підприємство впродовж п’яти років не сплачувало за оренду землі та земельний податок, навмисно не укладаючи договір оренди земельних ділянок із КМДА. Завдані збитки державному бюджету становлять 34 млн грн та місцевому бюджету 22,4 млн грн.

Досліджується ступінь вини посадовців Департаменту земельних ресурсів при КМР (КМДА) та інших службових осіб Київської міської ради та КМДА. Для забезпечення відшкодування завданих збитків на приміщення товариства накладено арешт.

Крім вже задокументованих збитків, під час слідства додатково виявлено ймовірні порушення в сфері сплати орендної плати за землю на суму близько 100 млн грн.

В іншому провадженні досліджується протиправна діяльність службовців КП Київпастранс під час здійснення минулого року реконструкції трамвайної лінії у Деснянському районі м. Києва, вартістю понад 82 млн грн.

Через підрядні фіктивні підприємства документально оформлено виконання робіт у повному обсязі, які фактично були виконані лише частково власними силами за готівку. Задокументовано фіктивність декількох підрядних організацій, деякі компанії не розташовані за адресою реєстрації.

За результатами судової будівельно-технічної експертизи встановлено завищення вартості виконання робіт.

Фото: ДФС

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-08-09 16:33:36