Україна і світ

Справи Майдану: повернули попередній склад прокурорів

Генеральний прокурор Руслан Рябошапка повернув попередній склад прокурорів у справах Майдану — Олексія Донського, Ігоря Земського, Яніса Симонова.

Про це свідчить постанова від 27 січня, повідомляє Адвокатська дорадча група на своїй фейсбук-сторінці.

“Добрі новини з Офісу Генерального Прокурора. Змінено групу прокурорів у справі по вбивствам на вулиці Інститутській 20.02.2014 року”, – мовиться у повідомленні.

Після цього Родичі загиблих Небесної Сотні звернулися до ГПУ. Вони вимагають повернути попередніх прокурорів, що займалися справою про злочини проти Майдану 2013 – 2014 років. На посаду голови Департаменту, що займається зараз розслідуванням, оголосили відкритий конкурс.

Вже 14 січня суд задовільнив відвід цієї нової групи прокурорів. Однак вони встигли посприяти звільненню п’ятьох обвинувачених у цій справі ексберкутівців для їхньої участі в обміні утримуваними з окупованими територіями.

  • Обмін полоненими між Україною та бойовиками на Донбасі відбувся вранці 29 грудня .
  • Ексберкутівців обміняли на українців, що були в полоні проросійських бойовиків на окупованих територіях.
  • Загалом Україна передала 124 утримуваних, повернулися 76 полонених.  
  • Після обміну адвокати ексберкутівців заявили, щонічого не знають про місце їхнього перебування, бо “обірвався зв’язок”. 
  • Президент Володимир Зеленський пояснив передачу ексберкутівців тим, що це було умовою обміну. Джерело Телеканал новини «24»

Теги
Facebook
Close