Україна і світ

Справа “Роттердам+”: Екс-начальника відділу енергоринку НКРЭКУ Тараса Ревенка суд відпустив під заставу в 1 млн 900 тис. грн

Прокурори хотіли, щоб Ревенко заарештували на 60 діб, або обрали заставу в 5 млн грн, оскільки вважають його винним у нанесенні державі збитків на 19 млрд грн

Джерело: 112.ua

Справа "Роттердам+": Екс-начальника відділу енергоринку НКРЭКУ Тараса Ревенка суд відпустив під заставу в 1 млн 900 тис. грн

Екс-начальнику відділу НКРЕКП Тарасу Ревенку, який фігурує у справі “Роттердам+”, Солом’янський районний суд Києва дозволив вийти з-під варти під заставу 1 млн 900 тис. грн за умови внесення суми протягом 5 днів. Про це повідомив “5 канал”.

Новини за темою: П’ять підказок НАБУ щодо “Роттердама плюс”

“…до 10 жовтня він зобов’язаний не залишати меж Києва без дозволу слідства, прибувати до правоохоронців за першою вимогою і утримуватися від спілкування з робітниками НКРЕКП щодо обставин кримінального провадження”, – йдеться у повідомленні.

Екс-начальнику відділу енергоринку НКРЕКП Тарасу Ревенко прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури інкримінують причетність до розробки самої формули “Роттердам +” у 2016 році.

Новини за темою: Екс-голова НКРЕКП Дмитро Вовк відреагував на підозри у “справі Роттердам+”

Сторона звинувачення клопотала про арешт на 60 діб або заставу в 5 млн грн. Суму пояснювали завданими державі збитками на 19 млрд грн. Суд не задовольнив вимог прокуратури.

Адвокати Ревенко вважають необґрунтованою підозру щодо нього, і вказують на те, що прокурори не надали рішення Окружного адміністративного суду Києва, апеляційної і касаційної інстанцій, які визнали формулу законною та економічно обґрунтованою.

8 серпня повідомлялося, що Солом’янський районний суд Києва обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою терміном два місяці з альтернативою заставу в 2 млн грн колишньому члену НКРЕКП, фігуранту справи “Роттердам+” Володимиру Євдокімову. 

Як відомо, за даними слідства, у березні 2016 року НКРЕКП запровадила формулу розрахунку тарифу на електроенергію, включивши до неї неіснуючі витрати на доставку та перевалку вугілля з портів Європи до України, так звану формулу “Роттердам+”.

НАБУ розслідує цю справу з березня 2017 року.

Слідство зібрало докази того, що в результаті зазначених дій споживачам електроенергії впродовж 2016-2017 рр. завдано 18,87 млрд грн збитків, із яких 14,3 млрд грн отримали приватні компанії-ініціатори запровадження “Роттердам+”.

У четвер 8 серпня 2019 року НАБУ повідомило про підозру у зловживанні службовим становищем шести підозрюваним у цій справі, однак тільки двом із них – безпосередньо (у тому числі Євдокимову), ще чотирьох викликали до детективів.

Джерело: www.112.ua