Україна і світ

Справа “Роттердам+”: детектив назвав схему отримання надприбутків

Справа "Роттердам+": детектив назвав схему отримання надприбутків

Скандальна формула “Роттердам+” нині перебуває під прицілом детективів. У НАБУ виявили, що документальних доказів того, що вугілля в Україну ввозили саме з Роттердаму, немає.

Про це у програмі “Що це було?” з Сергієм Лещенко та Євгенією Моторевською розповів старший детектив НАБУ Михайло Романюк.

Він розповів, що суть справи “Роттердам+” полягала у тому, що національний регулятор (НКРЕКП, – 24 канал) під час визначення розміру тарифу генеруючим компаніям теплових електростанцій з березня 2016 року вирішив до вартості вугілля урахувати й транспортні витрати. Споживачі сплачували за електроенергію з урахуванням фрахту і перевалки на обсяг енергетичного вугілля, яке видобувається фактично в Україні.

Що таке “Роттердам+”?Це запроваджена з 2016 року методика формування ціни на вугілля, призначеного для виробництва електроенергії та ТЕС. Цю методику ввели, бо майже всі шахти Донбасу з антрацитовим вугіллям (на якому і працюють більшість ТЕС України) опинилися на непідконтрольній Україні території.

Щоб забезпечити енергетичну незалежність України від окупованих територій, вирішили купувати паливо на міжнародній біржі в Нідерландах. Туди доставляють вугілля з Африки та Америки. Проте щомісяця формула збирає надлишковий мільярд гривень. Так, реальна переплата за перші 2,5 роки дії формули “Роттердам+” склала майже 35 мільярдів гривень.

За словами Лещенка, фактично НКРЕКП поклала у вартість цієї теплової електроенергії ті витрати, яких не існувало в природі.

“Слідством встановлено і підтверджено експертизою, що за період з моменту розрахунку першої прогнозованої оптової ринкової ціни на електроенергію відповідно до порядку формування формули “Роттердам+” – це з травня 2016 року по грудень 2017 року – умовна сума збитків становить 18,8 мільярда гривень“, – заявив детектив.

Відповідно до тих доказів, які наявні в матеріалах кримінального провадження, фактичними ініціаторами прийнятя регуляторного рішення були два службовці групи приватних компаній,
– зазначив гість студії.

Лещенко пояснив, що йдеться про компанію ДТЕК Рената Ахметова. Саме ця компанія ініціювала запровадження “Роттерадам+” і саме ця компанія отримала найбільшу частку з майже 19 мільярдів гривень.

Хто такий Рінат Ахметов: дивіться відео

справа “роттердам+”: останні новини

 • 16:10
  14 серп

  Суд відпустив ще одного фігуранта справи щодо “Роттердам+” під заставу

 • 12 серп
  2019

  Справа “Роттердам+”: одного з фігурантів відпустили під заставу

 • 9 серп
  2019

  Справа “Роттердам+”: суд відправив за ґрати одного з фігурантів

 • 8 серп
  2019

  Фігурант справи “Роттердам+” Вовк відреагував на звинувачення НАБУ

 • 8 серп
  2019

  НАБУ затримало топ-чиновника у справі “Роттердам+”

Джерело Телеканал новини «24»
14.08.2019