Україна і світ

Справа про продаж “УМХ” Курченку: Екс-заступника голови Адміністрації Порошенка Олексія Філатова допитали в ГПУ

Філатов назвав виклик по справі про продаж “УМХ” втручанням в адвокатську діяльність

Джерело: 112.ua

Справа про продаж "УМХ" Курченку: Екс-заступника голови Адміністрації Порошенка Олексія Філатова допитали в ГПУ

Екс-заступник голови Адміністрації Петра Порошенка Олексій Філатов був допитаний у ГПУ у справі про купывлю бізнесменом Сергієм Курченком “Українського медіа-холдингу”. Про це поінформував “5 канал”.

“На виклик в Генпрокуратуру у справі олігарха Сергія Курченка з’явився лише колишній заступник глави Адміністрації Президента Олексій Філатов. Але підозри не отримав”, – йдеться в повідомленні.

Філатов повідомив, що його покликали з приводу купівлі Курченко “Українського медіа-холдингу” в 2013 році, процес якого він супроводжував як юрист. Виклик до генпрокуратури він назвав втручанням в адвокатську діяльність.

Новини за темою: Генпрокуратура викликає на допит Філатова, Злочевського та Гонтареву

Після допиту Філатов сказав, що у прокурорів не було підстав для підозр щодо нього.

“Ми поспілкувалися з прокурором Куликом. З цього спілкування стало зрозуміло, що ніяких повідомлень про підозру нових немає. Прокурор Кулик вважає, що ще в березні він відправив певний документ, який він вважає повідомленням про підозру. З тих пір ніяких зрушень у цьому питанні немає. Відповідно, немає підстав для присвоєння мені статусу підозрюваного. Немає підстав для будь-яких процесуальних дій, які можуть проводитись за участю підозрюваного”, – заявив журналістам Філатов.

Новини за темою: Луценко: Генпрокуратура оголосила про підозру у “справі Курченка” 98 особам

Також в ГПУ для вручення підозр запрошували екс-міністра екології Миколи Злочевського, бізнесмена Костянтина Стеценка і колишнього главу Нацбанку Валерію Гонтареву, але вони не з’явилися.

Як повідомлялося, у 2013 році UMH Group, основним співвласником якого виступав Борис Ложкін, був поданий холдингу ВЕТЕК Сергія Курченко. Однією з юридичних компаній, що супроводжували операцію, було адвокатське об’єднання “Василь Кісіль і партнери”, де на той момент працював Олексій Філатов.

Перша спроба юридичного переслідування Філатова сталася напередодні першого туру президентських виборів в березні 2019 року: прокурор Кулик заявив про те, що екс-заступник глави АП отримав повідомлення про підозру. Але в Генпрокуратурі відхрестилися від заяв Кулика, а генпрокурор Юрій Луценко сказав, що Філатов не є підозрюваним.

Джерело: www.112.ua