Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Спірні моменти нового законопроєкту про мобілізацію: у Раді назвали головні

Верховна Рада завтра, 6 лютого, спочатку має вирішити питання скорочення термінів щодо подання альтернативних законопроєктів про мобілізацію – з 14 до 7 днів, а потім вже документ розглядатиметься профільним комітетом.

Спірних моментів, як заявив заступник очільника Комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв в ефірі телемарафону Єдині новини, у ньому не так вже й багато – загалом законопроєкт №10449 набагато кращий за попередній.

Догляд за людьми з інвалідністю

– Є те, що справді почули в Міноборони і змінили, згідно з нашими пропозиціями. Наприклад, лишаються поза мобілізацією люди з інвалідністю III групи. Але є спірне питання щодо того, чи мають залишатися ті, хто доглядає за людьми з інвалідністю I-III груп (зараз ця норма викреслена). І ми бачимо багато запитів від таких людей, – наголосив нардеп.

Зараз дивляться

Тобто у проєкті, за його словами, залишається опікунство, але не має догляду за людьми з інвалідністю, і це мають пояснити і Міноборони, і Мінсоцполітики.

– Проте тут точно не має бути якихось зловживань, це мають бути лише люди спорідненості першої черги – чоловік, батьки, син тощо, а не якась людина з вулиці. Саме це викликає питання, – додав політик.

Реалізація електронного кабінету військовозобов’язаного

Чернєв зауважив, що тут немає розуміння, яким чином буде реалізований електронний кабінет військовозобов’язаного і як через нього отримуватимуть повістки.

– Тому що у нам не всі мають доступ до інтернету, смартфони чи ноутбуки. Держава має забезпечити людей, щоб у них була така можливість і тоді вже зобов’язувати отримувати такі повістки і передивлятися електронні кабінети. Ми також хочемо почути позицію МОУ щодо технічної можливості таких питань, – каже нардеп.

Обмеження доступу до консульських послуг

Народний депутат сумнівається, що позбавлення права отримувати консульські послуги тих, хто перебуває за кордоном, якщо вони не стануть на облік, справді працюватиме.

– Давайте будемо відверті. Чесно кажучи, я особисто не дуже вірю в те, що такий механізм працюватиме. Повернути людей таким примусом, я думаю, буде важко, а от втратити їх назавжди… Вони шукатимуть притулку або іншого громадянства – оце може статися, – підсумував він.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-02-05 14:55:42