Місто і регіон

Спасо-Преображенський храм почали ремонтувати – ПравдаТУТ Ніжин

На минулій сесії міської ради,  під час прийняття бюджету на 2019 рік, було закладено 100 тисяч гривень на виготовлення проекту для Спасо-Преображенської церкви. Храм планують відновлювати вже найближчим часом. Проект буде виготовлений для споруди, а також прилеглої території.

Настоятель храму отець Петро розповів, що також проситиме кошти з Фонду регіонального розвитку, бо Тарасову церкву (так її називають у народі) треба рятувати. Цей храм –  пам’ятка національного значення і серед соборів міста потребує реставрації і фінансування найбільше.

Минулого року в храмі зробили ремонт приблизно на сто тисяч гривень, розповів священослужитель. Отець Петро говорив, що таку величезну суму вдалось зібрати за рахунок жителів міста і прихожан.

Завдяки прихожанам та небайдужим ніжинцям храм починає відновлюватись. Уже вдалось реконструювати південний приділ. Там тепер проходять служби. Минулого року прихожани допомогли побілити стіни та поставити двері й вікна.
Також, о. Петро зазначив, що допомогти в відновленні церкви можуть усі, хто має таку можливість. Для грошових пожертв у місті є спеціальні скриньки. Вони всі опечатані, і гроші підуть виключно на ремонт. Для цього, навіть, є спеціальна ревізійна комісія. Священослужитель запевнив, що звітуватиме за кожну зібрану копійку через засоби масової інформації.

Допомогти на відновлення й ремонт може будь-хто, залишивши кошти в скриньках за наступними адресами: гастрономи по вул. Московській, на площі ім. І.Франка, на вокзалі, «Україна», магазини на ТПО «Світлячок», по вул. Шевченка, 113-Б, вул. Б.Хмельницького, вул. Березанська. Також, багато хто може запропонувати свою пару рук для виконання поточних ремонтних робіт у храмі.

Про дати богослужінь та більш детальну інформацію про Спасо-Преображенський собор, настоятеля та паству можна дізнатись на сайті sphram.ho.ua. (Сайт прихожан Спасо-Преображенського храму).

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

 


Джерело: nizhyn.pravdatut.ua

Close