Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

SpaceX почне боротися з викидами вуглекислого газу: зробить із нього паливо

Глава SpaceX Ілон Маск розповів про свої майбутні плани — мільярдер хоче виводити вуглекислий газ із атмосфери та переробляти його на паливо.

Про свої плани він поділився у Twitter. Маск також запропонував зв’язатися з ним тим, хто зацікавлений у цій ідеї. Щоправда, деталей про програму він не розкривав.

– SpaceX запускає програму з виведення CO2 з атмосфери та перетворення його на ракетне паливо. Будь ласка, приєднуйтесь, якщо ви зацікавлені, – опублікував мільярдер повідомлення в соцмережі.

Інженер також додав, що аналогічна технологія буде корисною і для польотів на Марс, оскільки атмосфера найближчої планети до Землі складається з вуглекислого газу.

Ця ідея – не новинка для світу космосу. Аналогічну думку вже озвучували вчені, які хочуть за допомогою повітря, води, сонячного світла та мікробів виробляти як паливо, так і кисень. Теоретично це дозволить заощадити мільярди доларів — немає потреби у перевезенні палива в обидві сторони.

Щоб виробляти кисень на Марсі, потрібно лише два види бактерій та спеціалізований завод розміром із чотири футбольні поля.

Нещодавно SpaceX активно співпрацювала з NASA – вони запустили ракету у бік астероїда, щоб перевірити можливість зміни траєкторії польоту космічного тіла. У майбутньому це дозволить захистити Землю від зіткнення.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-12-14 11:57:35

Магазин Автозапчастин м.Ніжин