Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Сьогодні віряни відзначають Перший Спас — Маковея

Сьогодні віряни відзначають Перший Спас — Маковея

Сьогодні, 14 серпня, віряни відзначають Перший Спас — Маковея.

Це свято ще називають Медовим, або Спасом на воді.

Цього дня починається великий Успенський піст, або, так звана, «Спасівка». Дні посту триватимуть з 14 серпня до 28 серпня — свята Успіння Пресвятої Богородиці.

Свято Маковія має ще одну назву «День семи мучеників Маковіїв, їхньої матері Соломонії та їхнього учителя Єлеазара». Ці святі в 166 році до н. е. загинули мученицькою смертю за свою відданість Ісусу Христу.

Свято першого Спасу знаменує винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього. За легендою, мешканці Константинополя помирали від страшної хвороби. Врятувала їх частка дерев’яного хреста з храму Святої Софії, на якому розіп’яли Ісуса Христа. Нею освятили всі водойми у місті, після цього епідемія спала. Саме тому на свято першого Спаса заведено освячувати воду.

В день першого Спасу віряни відвідують богослужіння та освячують в церкві воду, мед та мак нового врожаю.

Сьогодні віряни відзначають Перший Спас — Маковея

Також, за стародавніми традиціями, на Маковея роблять обереги «маковійчики» — запашні букети з різних трав з додаванням великих достиглих голівок маку. Раніше люди вважали, що якщо не освятити квіти на Маковія, то на наступний рік господарство не буде квітнути.

«Маковійчиків» робили з квітів та трав (васильків, айстр, чорнобривців, м'яти, полину, любистку та колосків пшениці).

Сьогодні віряни відзначають Перший Спас — Маковея

Після освячення в церкві оберіг з трав клали за іконами, щоб він оберігав власників будинку від хвороб та всього лихого. Освяченим маком на свято першого Спасу посипали біля порогу, щоб захистити домівку від злих духів.

На Маковея господині готували різні страви з маком. Традиційною випічкою на свято першого Спасу вважаються «шулики» — макові коржі, що подаються з медом.

Сьогодні віряни відзначають Перший Спас — Маковея

Фото з мережі

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
14.08.2021

Залишити відповідь