Місто і регіон

Сьогодні відзначають День студента (інтерв’ю) – ПравдаТУТ Ніжин

Сьогодні, 25 січня, всі студенти відзначають своє свято. Окрім канікул, День студента для здобувачів освіти – це щось світле і неосяжне в безкінечній гонитві за оцінками та програмою.

Як умістити в один робочий тиждень навчання, здачі десяти заліків і трьох екзаменів, дискотеку та відпочинок – це знають лише студенти. Виявляється, втиснути це все в п’ять днів можливо. Поки люди молоді й юні, то недостатній сон та неправильне харчування ніяк не даються взнаки. Як живуть сьогоднішні студенти різних ВНЗ та чи бережуть здоров’я? Видання “Правда ТУТ” підготувало для вас відповіді.

Анна Бурнусус, студентка Національного фармацевтичного університету, про свої кращі роки навчання розповіла з посмішкою. Аня дуже задоволена своїми викладачами, вони всі, за словами дівчини, до студентів відносяться дуже демократично.

Серед предметів найулюбленіший студентка так і не виділила. Каже, що в її університеті всі предмети складні й потребують сконцентрованості, а не любові. Тому, назвала лише кілька, які з задоволенням вивчає: фармакологію, генетику, мікробіологію та імунологію, технологію ліків, аналітичну хімію. Поки навчалась в медичному коледжі – обожнювала латинь, анатомію, педіатрію і фармакологію.

Дівчина зізналась, що ще з прадавніх часів, коли студенти мріяли виспатись, здати всі хвости й закрити сесію, в навчані в ВНЗ нічого не змінилось. Студенти й зараз мріють хоча б раз гарно виспатись, не мати жодних проблем із навчанням та на “відмінно” здати сесію.

Так само й з харчуванням у нинішніх здобувачів освіти нічого не змінилось – їдять, переважно, на ходу й коли вийде. Хоча Аня зауважила, що в їхньому університеті є дуже сучасна, оснащена всім необхідним, зі смачними стравами їдальна. Проте, в студентів на неї обмаль часу.

Щодо прогулів пар, то Аня поділилась, що на пари ходить добросовісно. Адже потім дігнати навчальну програму дуже складно.

“Цього святкового дня зичу всім студентам, особливо медичних та фармацевтичних вузів, терпіння. І бажаю ніколи не опускати свої руки. Легких сесій та відмінного здоров’я”, – побажала Анна Бурнусус.

“Для студента найголовнішим і залишається  те, що потрібно здати всі заліки й екзамени, щоб отримувати стипендію. Кожен намагається “вийти” на стипендію. Це можна вважати як змагання,” – так про своє навчання говорила Катерина Гунько, студентка Ніжинського агротехнічного коледжу.

Вона вчиться на спеціальності “комп’ютерна інженерія”, отримує стипендію, цікавиться новими, для багатьох і неосяжними, навчальними предметами. Катя найулюбленішими предметами вважає екологію, англійську мову та фізкультуру.

“Чи важко бути студентом? Взагалі, ні. Але коли діло доходить до екзаменів, сесії, здачі курсової, то тоді вже стає трохи складніше,” – поділилась Катерина.

До вивчення навчальних дисциплін студентка підходить серйозно. Проте, зізнається, що в її навчанні був такий предмет, який вивчити неможливо. “Цей предмет називався основи правознавства. Запам’ятати всі закони ми не могли, тому використовували перевірений метод – три “З”: зазубрив-здав-забув”, – розповіла дівчина.

Катя говорила, що пари не прогулювала ніколи. Проте, якби важко не було на навчанні, вона намагається не їсти “на ходу”. Студентка харчується вдома, або в їдальні свого навчального закладу.

А от Адріана Многоліт, студентка Національного університету “Чернігівського колегіуму” ім. Т. Г. Шевченка, запевнила, що харчується лише правильними продуктами і лише вдома. Дівчина говорила, що, не зважаючи на сильне навантаження та зайнятість, керується правилом правильного й збалансованого харчування й не дозволяє собі відступати від нього.

Адріана навчається на психолого-педагогічному факультеті. Говорить, що на їхньому факультеті всі викладачі “круті” і їх люблять усі студенти. Серед улюблених предметів – все, що пов’язане з консультуванням та експертами.

Зізналась студентка, що пари прогулювала і не раз, хоч і гарно вчиться та все встигає. “Страшно тікати з пар було кілька перших разів,” – сміялась Адріана.

“Зазубрив-здав-забув” – такий метод є і в Чернігівському ВНЗ. Проте, Адріана запевнила, що ним користується дуже рідко.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Усім студентам, з нагоди “професійного” свята дівчина побажала легких сесій і “червоних” дипломів.


Джерело: nizhyn.pravdatut.ua

Close