Новини Чернігова

Сьогодні – Третя Пречиста: головні традиції і заборони світлого свята

Сьогодні - Третя Пречиста: головні традиції і заборони світлого свята

Сьогодні, 4 грудня, Православна Церква відзначає введення у храм Пресвятої Діви Марії – Третю Пречисту. Цей день вважається великим святом.Історія свята

Батьки Марії, Іоаким та Анна довго не могли народити дитину і просили у Бога послати її з небес. Натомість вони дали клятву віддати немовля в Єрусалимський храм.

Пізніше у них народилася маленька Марія. Коли тій виповнилося три роки, батьки, як і було обіцяно, відвели її в Єрусалимський храм. У цьому храмі дівчина вчилася і жила, поки не заручилася з Йосипом. Той день, коли батьки Діви Марії відвели дівчину в храм і відзначається як Третя Пречиста.

Традиції і заборони свята:

Третя Пречиста завершує осінній сезон церковних свят і починає зимовий. Головною метою відзначення цього дня було накликати добробут та багатство на майбутній рік.

За звичаєм віряни вранці приходять у храм.

Вважається, хто на Введення першим повернеться додому – той і визначить долю сім'ї. Якщо зайде молодий чоловік, то буде достаток. Якщо приїде людина похилого віку або з дурним характером – то чекай біди. А якщо стара жінка прийде, то й зовсім буде скрута.

Зазначимо, що на Третю Пречисту не можна нічого позичати і давати в борг, бо не з того добра.

Подекуди в Україні зберігається звичай святити воду в ніч перед Введенням. Вважається, що цього дня Бог відпускає чисті, праведні душі подивитися на своє тіло.

З цього дня і до Благовіщення (7 квітня) не можна копати землю. Вважається, що вона відпочиває перед літом.

Свято Введення – один із днів, коли людині, яка виконує Різдвяний піст дозволяються невеликі послаблення – зокрема, вживання в їжу риби та ікри.

Сьогодні - Третя Пречиста: головні традиції і заборони світлого свята

Народні прикмети Третьої Пречистої:

Скільки на «Введення» води, стільки на Юрія трави.

Як горобець нап'ється на Введення в бичачім сліду води, то напасеться худоба до Юрія (6 травня) трави.

Як є на Введення вода, то буде в мисці влітку молоко.

Як Введення мостить мости, а Микола забиває гвіздки, то люта зима буде.

Введенські морози ще зими не роблять.

Як ляже глибока зима, то готуй глибокі закрома.

За матеріалами з відкритих джерел.Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
04.12.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ:
[easy-social-like facebook=”true” facebook_follow=”true” skin=”metro” counters=0 align=”left”] [easy-social-share buttons=”facebook,twitter,vk,ok” counters=1 counter_pos=”topm” total_counter_pos=”before” style=”button” point_type=”simple”]