Місто і регіон

Сьогодні святкували День Соборності – ПравдаТУТ Ніжин

Сьогодні, 22 січня, в Україні відзначається День Соборності та 100-річчя проголошення Акта злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки.

Ніжинці також приєднались до відзначення такої визначної події в нашій історії. До пам’ятного знаку “Герої не вмирають” мешканці міста поклали квіти та вшанували хвилиною мовчання тих, хто боронив нашу незалежність в усі часи.

Учасники заходу урочистою ходою пройшли від площі Франка до пам’ятника Шевченку.

Молодь та школярі міста утворили “Живий ланцюг”. Він був безперервним від центральної площі й до парку Шевченка.

Під час проведення заходу акцентувалась увага на тому, що український народ завжди прагнув і прагне жити в незалежній  державі з  півночі  до  півдня, від заходу до сходу.

На урочистостях звучали патріотичні пісні та вірші у виконанні творчих колективів та вокалістів міста.

На заході були присутні заступники міського голови, депутати міської ради, керівники комунальних підприємтсв, представники закладів та установ міста.

 “Сьогодні важлива дата. Святкуємо 100 річчя Соборності. Ми пройшли від площі Івана Франка до парку Тараса Шевченка. Це імена, двох геніїв України, які символізують єдність заходу і сходу. Франко народився у західній Україні, Шевченко – у східній її частині. Єдність породжує велику силу. Ніжин має тисячолітню історію. Наше місто згадувалося у різних подіях, і нажаль ці події були повязані із трагічними сторінками нашої історії: Нежатина битва, Чорна рада, Крути. Були події, які показували внесок ніжинців у творенні єдиної нації у її формуванні. У Ніжині народився Олександр Кониський, автор духовного гімну України – “Боже єдиний Великий нам Україну храни”…Давайте згадаємо, що з Ніжина диседенти, серед яких Л. Коцюба, які передали за кордон книгу Івана Дзюби “Інтернаціоналізм чи русифікація?” і весь світ дізнався про утиски українського слова. У 1990 році коли в Україні вперше відбувся ланцюг єдності, там були преставлені ніжинці, ніжинці сотнями ішли на Майдан відстоювати честь і свободу своєї держави, ніжинці відзначились в АТО: воювали і підтримували нашу армію на сході. В єдності наша сила!”, – з такою промовою виступив доктор історичних наук, професор НДУ Ім. М. Гоголя, учасник АТО, член виконавчого комітету Євген Луняк.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

 


Джерело: nizhyn.pravdatut.ua

Close