Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Сьогодні — Михайлове Чудо: чого неможна робити в цей день

Сьогодні — Михайлове Чудо: чого неможна робити в цей день

19 вересня православні віряни відзначають свято Чуда Святого Архістратига Михаїла або, як говорили в народі — «Михайлове Чудо».

Святий архангел Михаїл – один з найбільш шанованих у християнстві янголів. За церковними переказами, архангел Михаїл зумів здолати Диявола . Святий відправив занепалого янгола разом із його почтом із небес у пекло.

Відтоді Михаїл став на чолі ангельського воїнства, яке було вірно Богу і стояло на сторожі закону Божого.

Люди називають Михаїла головним борцем проти беззаконня і несправедливості. Також вважається, що саме архангел Михаїл стоїть на воротах раю , зустрічаючи душі померлих, і просячи у Господа прощення грішників, які розкаялися.

В народному календарі українців воно належить до так званих «каральних свят». Люди вірили, що працювати на «Михайлове Чудо» – тяжкий гріх. Якщо ж хтось порушить традицію і проявить неповагу до Святого Михайла, то покарання настане в той же день.

Тих же, хто не вірить в це повір’я, чекають неприємні сюрпризи – ламаються інструменти, робота йде погано, можна навіть отримати травму.

Зокрема, накладалось табу на сільськогосподарські роботи, передусім на оранку чи сівбу; жінки не пряли, не ткали, не кроїли сорочок та штанів. Подекуди існувала заборона на прогулянки до лісу, а також сна гуляння весіль.

Джерело — Пам'ять нації.

Фото — ілюстративне.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
19.09.2021

Магазин Автозапчастин м.Ніжин

Залишити відповідь