Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Сьогодні – Дмитрівська поминальна субота

Сьогодні – Дмитрівська поминальна субота

Цьогоріч 6 листопада, у Дмитрівську батьківську суботу, що встановлена перед днем памʼяті святого великомученика Димитрія Солунського, Митроточивого, який святкується 8 листопада за новим стилем, віряни поминають померлих.

За традицією, Димитрівська поминальна субота є батьківською, тобто молитися потрібно за своїх спочилих рідних та близьких, хто відійшов із цього земного життя.

Що потрібно зробити на Дмитрівську поминальну суботу

Перш за все у це свято потрібно відвідати храм. На заупокійну Службу Божу люди приносять не лише записки з іменами рідних, а й три хлібини, цукор й пісні ласощі, які любила покійна рідня.

Три хлібини приносять не просто так: перший хліб призначався для давно померлих предків, другий – дідам і бабам найближчого роду, а третій – тим, хто помер насильницькою смертю. Цукор несуть для того, щоб покійним було солодко, а смаколики означали, що живі про померлих не забули й пам'ятають, що приносило рідним найбільше задоволення.

Сьогодні – Дмитрівська поминальна субота

Після богослужіння віряни відвідують кладовища, де згадують близьких щирою молитвою. Також на могилах обов'язково запалюють свічки. Традиційно, на Дмитрівську суботу господині готують поминальну вечерю.

Що не можна робити

У свято заборонено негативно відгукуватись про померлих.

Вважають, що цього дня не можна багато плакати за покійними, бо це не принесе їм нічого, окрім тривоги.

Не жертвуйте у церкві м'ясні продукти і алкоголь, окрім кагору.

Заборонено поминати покійних спиртними напоями.

Не галасуйте на Дмитрівську батьківську суботу й не влаштовуйте вечірок, адже це скорботне свято, яке треба провести у спокої і тиші.

Фото з мережі

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
06.11.2021

Магазин Автозапчастин м.Ніжин

Залишити відповідь