Україна і світ

Смертельна ДТП у Харкові: Відновлено слідство проти експертів, які визначали швидкість авто Зайцевої

Відновлення ініціювала сторона захисту Дронова

Джерело: 112.ua

Смертельна ДТП у Харкові: Відновлено слідство проти експертів, які визначали швидкість авто Зайцевої

У Харкові відновлено розслідування проти експертів НДІ судових експертиз імені Бокаріуса, які визначали швидкість автомобіля Олени Зайцевої під час смертельної ДТП в центрі Харкова в жовтні 2017 року. Розслідування було відновлено за наполяганням захисту другого фігуранта справи Геннадія Дронова, передає “Укрінформ”.

“Ще 10 травня ми подали в Ленінський райсуд Харкова апеляційну скаргу на постанову слідчого Холодногірської відділу ГУ Нацполіції України в Харківській області про закриття кримінального провадження проти працівників НДІ судових експертиз імені Бокаріуса, які не змогли визначити швидкість руху автомобіля Lexus під управлінням іншої фігурантки справи Олени Зайцевої. 16 травня відбулося судове засідання з приводу оскарження постанови, однак слідчий в суд не з’явився, матеріали кримінального провадження не надав”, – заявив адвокат Дронова Сергій Перепелиця.

Він зазначив, що 17 травня прокурор Харківської місцевої прокуратури №1 скасував цю постанову.

“На сьогодні матеріали передані в Слідче управління ГУ Нацполіції в Харківській області для проведення подальшого розслідування”, – уточнив він.

Про хід розслідування захист Дронова не поінформовано.

Перепелиця подав заяву про відкриття кримінального провадження щодо експертів НДІ ім. Бокаріуса в січні. За рішенням суду було розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 384 – введення в оману суду або іншого уповноваженого органу.

За підсумками експертизи, проведеної в Дніпропетровську, швидкість автомобіля Зайцевої під час виїзду на перехрестя на червоне світло становила 106 км/год. У той же час експерти Харківського НДІ ім. Бокаріуса в ході автотехнічного дослідження встановили, що її швидкість перевищувала 80 км/год. У квітні 2019 року поліція закрила провадження у зв’язку з відсутністю ознак правопорушення в діях експертів.

Нагадаємо, резонансна ДТП у Харкові сталася увечері 18 жовтня 2017 року. Олена Зайцева, прийомна дочка відомого бізнесмена Василя Зайцева, перебувала за кермом автівки Lexus RX. Встановлено, що вона проїхала на червоне світло, що стало причиною зіткнення з автомобілем Volkswagen Touareg, яким керував Геннадій Дронов. 

Під час судового засідання сторона обвинувачення стверджувала, що дівчина під час ДТП перебувала під впливом опіатів. Своєю чергою захист заявив, що Зайцева вживала заспокійливе перед експертизою.

Версія захисту Зайцевої: у ДТП винен водій Touareg, який рухався на жовте світло світлофора. Захист Дронова це звинувачення спростовує, заявляючи, що водій Touareg їхав на зелене світло. Раніше Дронов проходив у справі як свідок. Пізніше суд відмовився визнати його потерпілим. 

На початку листопада Геннадію Дронову повідомили про підозру в порушенні ч. 3 ст. 286 КК України (“Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами, що спричинило загибель кількох громадян”). За цією самою статтею звинувачують й Олену Зайцеву.

Суд Харкова призначив Зайцевій та Дронову 10 років позбавлення волі, визнавши їх винними.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua