Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Служба в територіальній обороні: скільки платять добровольцям

У підрозділах Сил територіальної оборони проходять службу громадяни України від 18 до 57 років, незалежно від статі та військового досвіду, які пройшли відбір та уклали відповідний контракт. Добровольці тероборони мають право на кілька видів виплат.

Зокрема, резервісти отримують грошові виплати та добові відразу після офіційних навчань та зборів, розмір яких залежить від військового звання. Детально – в матеріалі.

Скільки отримують добровольці ТрО

За місяць підготовки в рік передбачено:

  • Грошові виплати в розмірі до двох мінімальних прожиткових мінімумів на місяць – від 3 153 до 4 204 грн. Їх видають відразу після завершення офіційних зборів.
  • Добові – від 360 до 900 грн на місяць, розмір залежить від військового звання.
  • Одноразове грошове заохочення – у січні 2022-го за підсумками року, який минув (від 1 600 до 3 100 грн).
  • Добровольці, які тимчасово безробітні, за час зборів отримують прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року.
  • Працюючі резервісти на період проходження зборів у мирний час звільняють від роботи зі збереженням робочого місця та мають право на свій середній заробіток, який виплачується роботодавцем. Потім Міністерство оборони України компенсує йому ці витрати через обласні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.

Під час дії воєнного стану на підрозділи територіальної оборони покладено завдання із охорони та захисту державного кордону, а також важливих об’єктів і комунікацій. Крім того, ТрО забезпечує боротьбу із диверсійно-розвідувальними групами та підтримання режиму воєнного стану.

Про те, які зараз зарплати у військовослужбовців ЗСУ з урахуванням додаткової грошової винагороди під час дії воєнного стану – читайте на Фактах ICTV.

Джерело: Запорізький обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки

Фото: ТРО ЗСУ

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-05-05 19:17:07

Магазин Автозапчастин м.Ніжин