Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Слухати музику перед сном не дуже корисна звичка – дослідження

Музику перед сном слухає більшість людей. Просто для того, щоб розслабитися. Але чи допомагає це спокійно спати всю ніч? Цьому було присвячено недавнє дослідження американського вченого з Університету Бейлора в США.

А почалося все з того, що дослідник сну Майкл Скаллін одного разу зрозумів, що прокидається посеред ночі з піснею, яка застрягла в його голові. У цьому спостереженні він побачив можливість вивчити, як музика – і особливо застрягли пісні – можуть вплинути на режим сну.

Вчений досліджував взаємозв’язок між прослуховуванням музики і сном, зосередивши увагу на маловивченому механізмі: мимовільних музичних образах або вушних хробаках, коли пісня або мелодія повторюються в свідомості людини знову і знову.

Зазвичай це трапляється не тоді, коли ми спимо, але Скаллін виявив, що таке також може відбуватися і при спробі заснути.

– Наш мозок продовжує обробляти музику, навіть коли вона не грає, в тому числі, очевидно, коли ми спимо, – говорить Майкл Скаллін.

Всі знають, що слухати музику приємно. Але чим більше ми слухаємо музику, тим більша ймовірність, що зловимо вушного хробака перед тим, як зануритися в сон. Коли це станеться, швидше за все, ваш сон постраждає, зауважує дослідник.

Цікаво, що, за його спостереженнями, деяка інструментальна музика з більшою ймовірністю викликає вушних хробаків порушує якість сну, ніж ліричні композиції.

Позбутися вушних хробаків допоможе заняття пізнавальною діяльністю: повне зосередження уваги на завданні, проблеми або дії.

Перед сном, замість того, щоб дивитися телевізор або грати у відеоігри, Скаллін пропонує витратити п’ять-десять хвилин на те, щоб написати список справ і викласти думки на папері.

Читайте також, як впливає на нашу психіку дієта, а не тільки музика.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-06-11 15:38:18