Новини Чернігова

«Скручений» пробіг: автоексперт розповів, чи можна виявити обман

За «скручування» автопробігу каратимуть. У Верховній Раді вже зареєстрований законопроєкт, згідно з яким «скручувачів» штрафуватимуть. Мінімальний штраф – 3400, максимальний – 34 тисячі за надання послуг зі зменшення автопробігу. За словами чернігівських автоекспертів, проблема дійсно є.

«Їх достатньо багато. Моє відчуття, що 50% – це точно. Наприклад, знаю одразу дві «точки» в нас, у Чернігові. Коштує це недорого. Від 200 до 300 гривень. Упродовж п’яти хвилин це все робиться», – Віталій Панченко, голова ГО «Демократія майбутнього», автоексперт.

Зменшення автопробігу не дає змоги людині, яка купує автомобіль, реально оцінити його технічний стан. Це головне пояснення бажання ввести покарання за «скручування».

Наразі в більшості авто виявити зміну пробігу неможливо.

«Думаю, що ні. Я, наприклад, був присутній, коли знав, що в авто скручений пробіг, дивився хороший майстер на СТО у нас, у Чернігові, комп’ютер підєднував – і він не зрозумів, що в авто скручували пробіг», – Віталій Панченко, голова ГО «Демократія майбутнього», автоексперт.

Пробіг можна змінити в більшості авто… бюджетних. Про можливості захисту елітних і наддорогих сказати важко. Роблять «підміну» швидко, простим підключенням комп’ютера.

Чернігівські автовласники одноголосно заявляють, що участі в таких «аферах» не брали і таке явище засуджують.

«Ні, ніколи таким не займався і не знаю таких людей. – Як ви ставитеся до того, що так роблять? – Це неправильно, мені здається».

«Я намагаюся купувати нові автомобілі, з салону. – А як ставитеся до тих, хто скручує? – Негативно, звісно. Навіщо скручувати? Це дурять людей, як завжди».

«Так, на особистому транспорті ніхто не скручує. Це шахрайство, або як це назвати. Погано, а як я ставлюся?»

За словами автоекспертів, є багато нюансів, що вказують на приблизний  рік експлуатації авто. Переважно це різноманітні потертості в салоні – кермо, ручка на коробці передач, ремні безпеки тощо. Проте це також можна замінити, тож «докази» непрямі. Тому запровадження покарання для тих, хто вводить автомобілістів у оману, є на часі. Тим паче, воно вже діє в багатьох європейських країнах.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

16.09.2020
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова