Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Скоротити та скасувати: у Чернігові пропонують оптимізувати маршрути міського транспорту

Скоротити та скасувати: у Чернігові пропонують оптимізувати маршрути міського транспорту

Сьогодні, 17 серпня, на розширеній нараді з керівниками структурних підрозділів і комунальних підприємств Чернігівської міської ради були представлені результати науково-дослідної роботи «Розроблення та реалізація інтерактивної моделі оптимізації міських пасажирських перевезень міста Чернігова». Виконавцем роботи є Національний університет «Чернігівська політехніка». Висновки дослідження представив керівник науково-дослідної роботи, доцент НУ «Чернігівська політехніка» Артем Тарасенко.

Згідно з цими висновками, дослідники пропонують вжити низку заходів, які сприятимуть оптимізації та розвитку міської транспортної системи, зокрема:

відмовитися від старих маршруток малої місткості на користь нових сучасних автобусів середньої та великої місткості;

ліквідувати маршрути, які дублюють один одного, з метою підвищення рентабельності пасажирських перевезень;

зробити акцент на закупівлю транспорту, що пристосований для використання маломобільними верствами населення;

об’єднати розрізнені маршрути в єдину інфраструктурну систему;

покращити екологічний стан пасажирських перевезень за рахунок скорочення пробігу транспорту та впровадження нових екологічних стандартів Євро-5 і Євро-6;

змінити транспортні маршрути міста таким чином, щоб забезпечити транспортну доступність для всіх частин Чернігова;

перейти до європейської моделі оплати транспортної роботи, яка передбачає, що оплата перевізникам здійснюється безпосередньо за фактично виконані рейси, зокрема за кількість кілометрів, які проїхав транспортний засіб, з урахуванням дотримання графіків. Така модель дасть змогу позбутися перегонів водіїв транспортних засобів, які вони здійснюють з метою наповнення транспортного засобу пасажирами. Тобто, згідно з європейською моделлю, заробіток водіїв не залежатиме від кількості перевезених пасажирів.

створити єдиний міський центр планування, контролю та аналітики транспортних перевезень;

впровадити єдиний електронний квиток на весь громадський транспорт і безготівкову пересадку пасажирів протягом 45 хвилин.

Більш докладно з усіма пропозиціями щодо підвищення ефективності пасажирських перевезень у Чернігові, зокрема, про зміну маршрутів, ліквідацію старих і впровадження нових маршрутів, можна ознайомитися в презентації:

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

17.08.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова