Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

«Скорочення медперсоналу у нашому закладі не передбачається», — Оксана Калініченко

Останніми днями Ніжином поширюється інформація щодо проведення атестації в КНП «Ніжинський міський центр первинної медико-санітарної допомоги», за результатами якої  можливе скорочення медперсоналу.

Чи відповідає дана інформація дійсності? На це та інші запитання ми попросили відповісти гендиректора даного закладу Оксану Калініченко.

-Згідно з Постановою Уряду, з 1 січня 2022 року зарплата лікаря повинна складати 20 тис. грн., медичної сестри – 13,5 тис. гривень.

Вважаю, що країна вийшла на гідний рівень оплати медичним працівникам. Однак і вони, у свою чергу, повинні мати гідний рівень знань та навичок задля того, щоб надавати ЯКІСНУ, КВАЛІФІКОВАНУ допомогу. І йдеться не тільки про суто медичну сторону питання, а ще й про вміння спілкуватися з пацієнтами, працювати з технічним обладнанням, а також на комп’ютері. 

Наразі наш медичний заклад переходить на електронний документообіг. Медична інформаційна система «Helsi» дозволяє вести амбулаторні карти пацієнтів, виписувати електронні рецепти, направлення до лікарів, які надають спеціалізовану медичну допомогу, а також е-лікарняних. Тому медперсонал повинен опанувати дану інформаційну систему.

З метою перевірки теоретичних знань та практичних навичок медсестер я підписала відповідний наказ від 21 січня 2022 року. При цьому я керувалася рішенням Ради національної безпеки та оборони України від 30 липня 2021 року «Про стан національної системи охорони здоров’я та невідкладні заходи щодо забезпечення громадян України медичною допомогою» і Статутом підприємства. Була створена фахова комісія з працівників нашого закладу.

Перелік питань був наданий медперсоналу за кілька днів до заліку. Це були звичайні питання щодо санітарно-гігієнічного режиму, медичних маніпуляцій, процедур, правил роботи з лікарськими засобами, а також правил ведення медичної документації. Нічого надскладного! Ми просто хотіли зрозуміти, ЯКИЙ рівень знань має медперсонал закладу, в ЯКОМУ напрямку нам потрібно рухатися далі. Адже сьогодні система надання первинної допомоги вже не та, що була раніше: прийшов на роботу, відсидів і пішов. Сьогодні потрібно знати і вміти набагато більше.  

Це був звичайний внутрішній робочий моніторинг рівня медсестер, в жодному разі – не атестація. Ми не проводимо будь-які атестації. Їх проводять управління охорони здоров’я, департаменти.

Даний моніторинг проводився на мою вимогу, адже останнім часом ми отримуємо чимало скарг від пацієнтів. Часто трапляється так, що люди звертаються до медсестер швидше, ніж до лікаря. Тому медсестри також повинні бути обізнаними у багатьох питаннях.

Раніше – при поліклініці – подібні зрізи знань медперсоналу проводилися щоквартально. Медсестри проходили курси з підвищення кваліфікації у Чернігові кожні 5 років. З часу відокремлення від лікарні і створення комунального закладу подібні моніторинги не проводилися. Під час пандемії – тим паче.

А тепер ми хочемо, щоб разом із зарплатами підростали професійно і наші кадри. Адже саме «первічка» сьогодні обслуговує 80% всіх хворих Ніжинської громади.

Ми орієнтуємось на Європу. А там і лікарі, і середній медичний персонал – всебічно підготовлені. Що нам заважає прагнути цього?

У нашому закладі, за штатним розкладом, існує 137,5 зарплатних ставки. З них 64% — пенсіонери. Зрозуміло, що не всім подобаються нововведення, які пропонує держава, але це – вимоги часу.   

Хочу зауважити, що про скорочення штату у нашій медичній установі наразі не йдеться. Нам вистачає коштів, які виділяє держава. Причому не тільки на зарплату, а й на утримання денного стаціонару.

Оксано Андріївно, деякі пацієнти скаржаться, що медсестри, які працюють у Ніжинському міському центрі первинної медико-санітарної допомоги, не вміють якісно ставити крапельниці…

— Справа у тому, що у послуги первинної допомоги крапельниці не входять. Але ми, незважаючи на це, їх ставимо і гроші не беремо. Як я вже підкреслювала, нам вистачає наявного бюджету.

Під час пандемії медпрацівники, ризикуючи своїм здоров’ям і навіть життям, роблять крапельниці хворим на коронавірус. Додалася ще й вакцинація. Це чимале навантаження. Ми не відмовляємо нікому. До нас йдуть прокапатися і щепитися всі, хто цього потребує. Тому озвучену вище претензію вважаю некоректною.

Наш медперсонал працює й надалі працюватиме над наданням ЯКІСНОЇ медичної допомоги жителям Ніжинської громади.

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук

Фото автора

Джерело: uezd.com.ua
2022-01-28 00:02:03

Магазин Автозапчастин м.Ніжин