Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Скільки українців підтримують членство в ЄС і НАТО – опитування

Приєднання України до ЄС і НАТО підтримує переважна більшість українців.

Про це свідчать результати опитування групи Рейтинг, проведеного Центром аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту (IRI).

На запитання: “Якби Україна могла стати членом тільки одного міжнародного економічного союзу, це слід було б
зробити з:”, 77% опитаних відповіли – “ЄС”. Однак, це на 8 відсоткових пунктів менше, ніж рік тому. У лютому 2023 року за такий союз виступили 85% респондентів.

Зараз дивляться

Найбільше приєднання до Євросоюзу підтримують на Заході України – 81% опитаних.

Водночас, на думку 32% респондентів, Україна зможе стати членом ЄС за 3-5 років, 26% вважають, що на це знадобиться менше ніж 3 роки. 15% українців відповіли, що вступ до ЄС займе понад 10 років, а 3% – що Україна ніколи не вступить до ЄС.

Скільки українців підтримує вступ України до НАТО

77% українців, якби сьогодні відбувся референдум щодо вступу України до НАТО, проголосували б за таке об’єднання. Це на 5 процентних пунктів менше, ніж минулого року. У лютому 2023 року за вступ виступало 82% опитаних.

Зокрема найбільше підтримують членство в НАТО у центральних і західних областях – 83% і 82% відповідно.

– Наші дані чітко показують, що українці вважають ближчі стосунки із Заходом найкращим шансом на досягнення стійкого миру та процвітання, – зазначив старший директор IRI в Євразії Стівен Нікс.

Опитування охопило всю Україну, за винятком окупованих територій Криму та Донбасу. Соціологічне дослідження проводилося 17-21 лютого 2024 року серед 2 тис. наших громадян у віці 18 років і старше.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-04 15:20:55