Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Скільки класів в Україні: все про систему освіти

Українські школи можуть перейти на 12-річне навчання. Коли це станеться та скільки років навчаються в школі в Україні у 2024 році — на Фактах ICTV.

Скільки років навчаються в школі в Україні

Наразі у школах навчаються 11 років, але у 2024 році Україна може перейти на 12-річну систему освіти, про це заговорили у Державній службі якості освіти. Проводяться дослідження та дискусії щодо ухвалення рішення вже цього року.

Голова Державної служби якості освіти України Руслан Гурак заявив, що збільшення терміну навчання на один рік допоможе школярам надолужити втрати, що виникли через пандемію коронавірусу та повномасштабну війну. Спочатку ці зміни планувалося запровадити у 2027 році, але це може статися вже у 2024 -му:

Зараз дивляться

— Ми зазначили в законодавстві, що перехід на 12-річну профільну систему відбудеться у 2027 році. Але я переконаний, що ми маємо унікальний шанс перейти на неї раніше – вже у 2024 році. Це розв’яже всі наші питання. Ми зможемо збалансувати освітню програму так, щоб врахувати усі пропущені заняття – через повітряні тривоги, відсутність інтернету та електроенергії. Так буде можливість підготуватися до повноцінного запровадження профільної старшої школи у 2027 році, — заявив Руслан Гурак.

За його словами, профінансувати цей терміновий перехід могли б донори.

Скільки класів в Україні: що відомо про систему освіти

В Україні, згідно з Конституцією (стаття 53), повна загальна середня освіта є обов’язковою. На сьогодні тривалість повної загальної середньої освіти становить 11 років, але планується перехід на 12-річну систему навчання.

Перехід на 12-річну систему навчання є частиною масштабної освітньої реформи, яка стартувала у 2016 році та називається Нова українська школа (НУШ).

Новий закон про освіту розділяє період навчання в школі на три етапи:

  • початкова школа — з 1 до 4 класу;
  • середня школа — з 5 до 9 класу;
  • профільні ліцеї — з 10 до 12 класу.

Для кожного рівня визначений власний термін переходу на нову програму.

Перехід на 12-річну загальну середню освіту відбувається у такі етапи:

  1. 1 вересня 2018 року – розпочався перехід для початкової освіти;
  2. 1 вересня 2022 року – розпочався перехід для базової середньої освіти;
  3. 1 вересня 2027 року – мав би відбутися перехід для профільної середньої освіти.

Реформування старшої школи – це завершальний етап зміни загальної середньої освіти. Остаточний перехід мав би відбутися у 2027 році, коли перші учні НУШ дійдуть до 10 класу, але, як вже писалося раніше, це може статися у 2024 році.

До середини 2022 року школи повинні були визначитись, як працювати далі – залишатися початковими школами, середніми школами (гімназіями), профільними школами (ліцеями), які будуть надавати освітні послуги одразу на кількох рівнях – І-ІІ, ІІ-ІІІ чи І-ІІІ.

Так, згідно з реформою, після 9 класу учень зможе обрати бажаний формат подальшої освіти. Це дасть змогу зменшити кількість непрофільних предметів й поглибити вивчення дисциплін, необхідних для подальшого вступу.

Тепер ми знаємо, скільки років навчаються в школі в Україні у 2024 році. Реформування старшої школи відбувається поетапно, тому чи запровадять зміни у цьому році та скільки класів буде в Україні, 11 чи 12, стане відомо пізніше.

Джерело: Нова українська школа, Укрінформ

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-05 20:06:00