Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин
Новини Чернігова

Скандали, порожні обіцянки, піар за власний рахунок: чим запам’ятався Прокопенко на посаді голови Чернігівської ОДА

Скандали, порожні обіцянки, піар за власний рахунок: чим запам’ятався Прокопенко на посаді голови Чернігівської ОДА

12 вересня голова Чернігівської обласної державної адміністрації Андрій Прокопенко заявив про свою відставку.

Причиною свого рішення він назвав втрату впливу на кадрову політику і формування складу кандидатів до обласної ради від партії «Слуга народу».

Реакції Зеленського на його заяву поки нема. Так само і нема Указу на сайті Президента.

Прокопенка призначили на посаду голови Чернігівської обласної ради з 31 жовтня 2019 року.

Чим він запам’ятався за майже 11 місяців роботи, розповімо у матеріалі.

Прокопенку винесли резолюцію недовіри

31 липня, під стінами ОДА зібрався мітинг. Люди перекрили дорогу в напрямку Києва. На протест утретє з початку року вийшли торфовидобувники Чернігівщини. Протестувальники бажали змінити керівництво державного підприємства, однак облдержадміністрація проігнорувала проблемне питання. У підсумку акції – голові ОДА Андрію Прокопенку винесли резолюцію недовіри. Профспілки тоді сказали, що  звертатимуться до обласної ради, чи гаранта тристороннього меморандуму, про скликання позачергової сесії та винесення недовіри Прокопенку.

Ситуація з «Проліском»

Винести Прокопенку недовіру депутати облради планували й раніше. Все через те, що дитячий санаторій «Пролісок» (Ніжинський район), який знаходиться на балансі Департаменту охорони здоров`я Чернігівської ОДА виявився нікому непотрібним. За дивним збігом обставин перестала боротися за оздоровчий заклад навіть його адміністрація. Перше півріччя «Пролісок» фінансувався, а потім, через проведення медреформи, гроші закінчилися. Адміністрація закладу поспіхом прийняла рішення про його закриття. На захист санаторію стали в обласній раді.

14 серпня на спільній прес-конференції представники 5 фракцій обласної ради повідомили, що дають голові Чернігівської облдержадміністрації Андрію Прокопенку тиждень на вирішення цього питання. В іншому разі обіцяли скликати позачергову сесію та висловити йому недовіру.

21 серпня Андрій Прокопенко повідомив, що гроші, потрібні для забезпечення роботи закладу до кінця року знайшли. Це 1 млн 100 тисяч гривень. Однак, як виявилось, цю проблему просто намагаються «повісити» на громади.

Перспектива будівництва заводу Volkswagen на Чернігівщині

А починав Андрій Прокопенко з амбітних планів. 1 листопада 2019 року, під час представлення на посаді Андрій Прокопенко публічно запросив німецький концерн Volkswagen будувати завод із виготовлення автомобілів на Чернігівщині. Загальний обсяг інвестицій оцінювався у 1,5 мільярди доларів. Тоді Volkswagen відмовився будувати такий завод у Туреччині та шукав інший майданчик для розміщення потужностей.

Вже через декілька місяців після свого призначення заявив, що перспектива будівництва заводу Volkswagen на Чернігівщині малоймовірна, бо уряд Болгарії запропонував концерну кращі умови для інвестицій. Натомість, сказав Прокопенко, є перспектива будівництва заводу, який робить електропроводку для німецького концерну.

Конфлікт з Директоркою департаменту сім’ї, молоді та спорту Ніною Лемеш

3 березня Директорка департаменту сім’ї, молоді та спорту Ніна Лемеш написала заяву на звільнення. Напередодні,12 лютого, вона розповіла, що писати заяву на звільнення їй сказав голова облдержадміністрації Андрій Прокопенко. Причиною звільнення назвав нецільове використання грошей, зокрема, при підготовці проектно-кошторисної документації на ремонт Молодіжного центру, яке не змогли розпочати, бо в документах замість слова «реставрація» стояло «реконструкція». Вдруге, того ж дня, розповіла Ніна Лемеш, її змушував звільнитися вже заступник голови ОДА Андрій Подорван.

А вже 24 лютого голова облдержадміністрації Андрій Прокопенко підписав розпорядження, згідно з яким діючий департамент сім’ї, молоді і спорту приєднали до департаменту культури і туризму.

Конфлікт зі «Слугами»

На початку серпня стало відомо, що депутат України від «Слуги народу» Павло Халімон збирає голоси за висловлення недовіри голові Чернігівської ОДА Андрію Прокопенку. Причиною для таких дій нардепа джерела називали  проведення 2 серпня зборів команди «Слуги народу». Саме тоді Павло Халімон виступав на заході через відеозв’язок, оскільки знаходився на самоізоляції. Про конфлікт між Прокопенком та Халімоном відомо й те, що він стосувався  формування списків «Слуги народу» на місцеві вибори. Сам нардеп інформацію про конфлікт з Прокопенком спростовував, а сам голова ОДА її ніяк не коментував.

Оплачував піар-кампанію за власний рахунок

Випуск інформаційного бюлетеня «Сіверське слово», розміщення біл-бордів по місту та реклама у «Фейсбуці», все це, зі слів Прокопенко, він оплачував з власної кишені.

Причинами піар-кампанії Прокопенка є його можлива участь у місцевих виборах в цьому році, а також у тому, що люди плутають його з міським головою Чернігова.

«Ну це ж мої приватні кошти. Я маю звітувати лише за кошти, які витрачає облдержадміністрація. Це буде відображено в моїй декларації», – сказав Андрій Прокопенко.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
14.09.2020