Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Скандал с такси в Киеве: пассажир попал в ДТП с пьяным водителем и остался без ноутбука

Два місяці тому житель Києва Владислав Блецко у машині таксі сервісу Уклон потрапив в аварію. Автівка вилетіла на зустрічну смугу і перевернулася.

Водій та пасажир відбулись синцями. Патрульні зафіксували на місці: водій – п’яний і п’яний за кермом – не вперше.


— У нього в крові 0, 95 проміле, він п’яний і вп’яте спіймався п’яним за кермом, два з котрих під наркотичним станом. При цьому, в нього не було при собі ані паспорту, ані прав водійських. Оскільки рік-півтора тому поліція сказала – в нього їх забрали за те, що він керував в нетверезому стані, – каже Влад.

На водія склали протокол. Влад виявив, що в ДТП постраждав його ноутбук. Він увігнувся і не вмикається. Техніка дорога – 96 тис. грн. Патрульні йому порадили написати розписку щодо водія, що він поверне йому ці збитки.

Розписку склали. Водій божився – гроші поверне. Але вже за три дні перестав відповідати на дзвінки. Влад звернувся до сервісу Уклон, який з тим п’яним водієм його і з’єднав.

— Вони відповіли, що за це вони відповідальності не несуть, що це до водія, що вони – інформаційне бюро. Ми не таксі, ми не відповідаємо, водій винен, от з водієм і спілкуйтесь, – додає чоловік.

Тобто більшість онлайн сервісів, які працюють через мобільні додатки, – це не служби таксі, а лише – диспетчери. З’єднують пасажира з водієм. Не більше. При цьому водіїв ніяк не перевіряють – ні досвід кермування, ні навіть наявність прав. Понад 200 тис. водіїв в Україні взагалі працюють нелегально. Не платять податків. І за все, що трапиться в дорозі, онлайн сервіси не відповідальні. Це зазначено в користувацькій угоді. Її треба читати, коли завантажуєте застосунок у смартфон.

— Почитайте, які послуги надає вам служба, за що вона відповідає чи не відповідає, за шо відповідає водій. Більшість онлайн-платформ відверто і прямо пишуть, що ми не є перевізниками – ми онлайн-платформи. Ми надаємо інформацію і зв’язуємо вас – з водієм і відповідальність за поїздку несе водій, – каде речник Асоціації перевізників Олександр Дяченко.

Перше, що слід було робити Владу – вимагати, аби в протоколі на місці аварії його зазначили потерпілим. Це – важливо, кажуть адвокати.

Адвокатка Надія Шуляк радить хлопцю просити суд долучити його матеріальну шкоду до справи про п’яного водія. Тоді кермувальника зобов’яжуть повернути гроші. Влад уже написав заяву в поліцію – аби того водія хоч знайшли.Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-11-03 14:53:34

Магазин Автозапчастин м.Ніжин