Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Сіверська церква стала усипальницею для представника відомого роду

Сіверська церква стала усипальницею для представника відомого роду

Імовірно, туристична галузь відчула вплив коронавірусної пандемії мало не найбільше. Адже багато людей і досі відмовляються від різних подорожей і мандрівок.

Між тим, цікаво провести час і відкрити для себе те, чого раніше не знав, можна і на Чернігівщині. Адже історія міст і сіл нашого краю особлива та неповторна.

Зокрема екскурсійні поїзди селами Менської громади влаштовують регулярно. Часто ініціатором таких мандрівок є Вікторія Неруш, керівниця проєкту «Менщина туристична».

Зокрема, туристичний маршрут рідним краєм передбачає відвідини села Стольне, багатого на історичні цікавинки минулого.

«Андрій Безбородько, що мав палац у Стольному Менського району, помер і похований у Стольному. Усипальницею йому стала Андріївська церква, кам’яна, збереглася у відмінному стані і донині! (подейкують, що будувалася за проєктом відомого італійця Джакомо Кваренгі) Завітайте до Стольного – переконаєтеся!», – написала Вікторія Неруш у Facebook.

І дійсно, з історії села відомо, що в 1740 році, коли Стольне вже було містечком, цариця Анна Іоанівна подарувала його генеральному судді Малоросійської військової канцелярії Андрію Безбородьку. Його син, канцлер Російської імперії Олександр Безбородько збудував у Стольному гарний класицистичний палацово-парковий комплекс. Вірогідно, в проєктуванні комплексу брав участь видатний архітектор Джакомо Кваренгі. Садиба була побудована для графа О.А. Безбородька.

У 1782 році Олександр Безбородько збудував велику Андріївську церкву — усипальню над могилою батька. Вона розташована на кладовищі й має вигляд дійсно дуже великого цвинтарного склепу. Будівля, хоч і зведена в стилі класицизму, але дуже оригінальна й не схожа на більшість українських церков кінця XVІІІ століття. Вона квадратна, дуже масивна, має одну баню. Вже в ХІХ столітті до неї прибудували дзвіницю та з’єднали переходом із церквою.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

01.03.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова