Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

«Симаргл на підвіконні»: побачила світ нова книжка чернігівської літераторки

  • «Симаргл на підвіконні»: побачила світ нова книжка чернігівської літераторки
  • «Симаргл на підвіконні»: побачила світ нова книжка чернігівської літераторки
  • «Симаргл на підвіконні»: побачила світ нова книжка чернігівської літераторки
  • «Симаргл на підвіконні»: побачила світ нова книжка чернігівської літераторки

Наприкінці грудня минулого року творчі здобутки Чернігівщини збільшилися на одну книжку. Йдеться про збірку «Симаргл на підвіконні» чернігівської письменниці Олени Терещенко. Написана вона у стилі міського фентезі, а всі події відбуваються в рідному Чернігові.

До речі, ілюстрував книгу чоловік пані Олени – Олександр Терещенко. Докладніше про літературну новинку – в інтерв’ю з авторкою.

Пані Олено, звідки взялася близькість до теми Симаргла? Що надихнуло на написання?

На написання книги надихнув сам Чернігів, його вулички, старовинні будинки, затишні куточки. Звідси, власне, й тема Симаргла. Ця міфічна істота зображена на капітелях Борисоглібського собору і може вважатися неофіційним символом Чернігова.

Чому Симаргл на підвіконні?

Це пов’язано з сюжетом одного з оповідань, що ввійшло до збірки. Воно має назву «Звір». Там Симаргл дещо осучаснений, він має вигляд невеликого собаки, схожого на спанієля з крилами. Героїня бачить його однієї дощової днини на власному підвіконні з поламаним крилом і рятує. Це повністю плід моєї уяви, такий собі «одомашнений» Симаргл, який, утім, не втрачає чарівної сили. Насправді Симаргл досить загадковий образ. Вчені сперечаються щодо походження цього образу. За однією з версій – це запозичення з іранської міфології, там Симург – собакоптах. Також, за деякими версіями, це втілення стихії Вогню. Цей сюжет також використаний в оповіданні.

Про що ваша книжка? Головний меседж.

Це міське фентезі про Чернігів. Сам жанр міського фентезі передбачає, що міфічні істоти та фантастичні події трапляються в звичайних міських декораціях. Це спроба поглянути на наше рідне місто з трошки іншого боку, дати можливість читачам трохи пофантазувати. У книзі вгадується чимало міських локацій і будинків, зокрема, будинок на Павлова, 9, маєток Глєбова (інститут мікробіології), Стрижень, Десна тощо.

Чи не виникали якісь містичні моменти під час роботи?

Сюжети цих оповідань інколи з’являлися самі собою, коли я гуляла вулицями Чернігова. Ніби той чи інший куточок хотів потрапити в книгу. Так було з оповіданням «Замок на околиці міста», в якому фігурує Григорій Глєбов і його маєток, з оповіданням «Темна вода», ідея якого мені прийшла, коли я гуляла набережною Стрижня. До речі, це оповідання ввійшло до антології українського міського фентезі «Серце міста», що вийшла на початку січня цього року.

Як довго працювали над книгою? Чи є вона у вільному доступі, чи можна купити, скільки коштує?

Усі оповідання написані в проміжку з літа 2019-го до весни 2020-го. Книжка побачила світ наприкінці грудня 2020-го. Вона видана за кошти обласного бюджету в рамках обласної Програми підтримки розвитку інформаційної та видавничих сфер Чернігівщини на 2016 – 2020 рр. Тому тираж не призначений для продажу й буде розподілений по бібліотеках. Зокрема, можна буде взяти почитати в міській бібліотеці ім. М. Коцюбинського.

Замислюєтесь уже над новою книжкою?

З огляду на те, що інтерес до книжки великий, я планую найближчим часом зробити перевидання. Планую, окрім оповідань, додати також містичну повість «Полювання на привида», дія якої відбувається в містечку, дуже схожому на Седнів. Тож треба шукати спонсорів на друге видання.

Також спільно з подругою, яка теж пише в жанрі фентезі, плануємо спільну збірку новел у стилі європейського фентезі.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

19.01.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова