Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Швидко поширюється: штам Дельта став таким заразним, як вітрянка

Штам коронавірусу Дельта викликає важчі ускладнення, ніж попередні варіанти та поширюється так само легко, як вітряна віспа. Про це зазначили експерти з Центру з контролю та профілактики захворювань США (CDC).

Згідно з останніми дослідженнями, здатність штаму Дельта заражати людей сягнула такого рівня, що фактично ситуацію можна порівняти з поширенням нової хвороби. Показники заразності цього варіанту фактично дорівнюють аналогічним показникам для вітрянки – однієї з найбільш поширених інфекцій у світі.

Також у документі CDC вказано, що серед людей похилого віку існує вищий ризик госпіталізації та смерті в порівнянні з молодими людьми, незалежно від статусу вакцинації. За іншими оцінками, серед 162 млн вакцинованих американців на тиждень реєструється 35 тис. симптоматичних інфекцій.

За словами експерта з інфекційних захворювань Університету Джона Гопкінса Лізи Марагакіс, вакциновані особи можуть бути переносниками вірусу та заражати інших. Це трапляється рідко. Проте американські медичні органи вже змінили рекомендації щодо карантинних обмежень для вакцинованих. До них входить носіння масок та соціальна дистанція.

Нові дані про заразність штаму Дельта свідчать, що особам з груп ризику може знадобитися третя доза вакцини, аби забезпечити надійний імунітет. Експерти підкреслили, що вакцинація забезпечує істотний захист від вірусу.

Джерело: Washipngton Post

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-07-30 13:29:48