Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

Швейний цех у Ніжині: як жінки знаходять роботу та підтримку

У Ніжині працює унікальний соціальний проєкт — швейне виробництво, де жінки-переселенки знаходять роботу, підтримку та новий сенс життя. Як із покинутої школи створили сучасний цех, де шиють для українців і військових — читайте у матеріалі, пише Nizhyn Post.

Тут працюють жінки з числа внутрішньо переміщених осіб та ті, які опинилися у складних життєвих обставинах. Наразі на підприємстві працюють 10 швачок, серед яких є й жінки з інвалідністю.

Оксана Бут, завідувачка швейного виробництва, переїхала з Гуляйполя Запорізької області. Вона — уродженка Ніжина, але не проживала тут понад 20 років. Оксана вийшла заміж у Гуляйполі, де жила з чоловіком і трьома дітьми до початку повномасштабного вторгнення, після чого півтора місяця проживали у Тернопільській області, а пізніше родина вирішила переїхати до Ніжина.

Згодом пані Оксані запропонували роботу на швейному виробництві, і вона погодилася.

Приміщення виробництва — чисте та затишне. Колись тут була школа, а тепер — швейне виробництво. Зали добре освітлені, робочі місця облаштовані, підлога свіжопофарбована, а стіни прикрашені картинами. Усе охайно та акуратно.

“Зараз ви бачите такий вигляд, — розповідає Оксана, — а коли все тільки починалося, ми самі прибирали й допомагали з ремонтом. Разом із дівчатами проходили психологічні та навчальні тренінги. Треба було адаптуватися соціально та навчитися справі. На роботу брали і тих, хто не мав навички шиття, навчилися тут, разом”.

Пані Оксана звертає увагу на картини на стінах: “Їх намалювали наші дівчата під час занять арттерапія”. Картини виглядають сучасно та слугують чудовим елементом декору.

Завідувачка продовжує розповідь: “Скільки було радості, коли отримали швейне обладнання, завдяки якому ми можемо виконувати всі необхідні швейні процеси”.

Переходимо з одного цеху до іншого. Оксана показує полички з готовими виробами, а жінки відміряють та ріжуть тканину. “Це буде майбутнє простирадло”, — коментують вони. Тканину ріжуть не ножицями, а спеціальним обладнанням, що значно полегшує роботу працівниць.

На поличках охайно складені комплекти постільної білизни, висять сумки-шопери, на манекенах — жіночі фартухи. Шви рівні, охайні, а якість тканини — хороша.

«Спершу тут шили одяг для військових. Дослухалися до їхніх побажань: якщо казали, що кишеня потрібна певного розміру, то так і робили. Хотілося створити одяг, що був би зручним і практичним. Поступово асортимент розширили. Зараз тут шиють постільну білизну, фартухи для жінок, сумки-шопери, спецодяг, – розповідає про діяльність швейного виробництва Оксана Бут, – Також виконуємо роботи на замовлення інших швейних виробництв: нещодавно виконали замовлення для двох київських швейних фабрик».

Так, поступово, і працює швейне виробництво у Ніжині. Воно розташоване в центрі Ніжина на вул. Козачій, 22 (приміщення колишньої школи №4, неподалік від міськводоканалу).

Асортимент готової продукції великий, також здійснюється пошиття за індивідуальними замовленнями. Підтримуйте місцевого виробника! Купуйте своє, українське!

Фото: Nizhyn Post

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Як повідомляв MYNIZHYN,  9 квітня відбулося офіційне відкриття нового швейного підприємства. На заході були присутні спікери різної ланки: від представників місцевої влади до приватних підприємців, які підкреслили важливість таких ініціатив для соціальної стабілізації та розвитку громади.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями:
Telegram
Viber
Facebook
Instagram
Youtube


Джерело: mynizhyn.com
2024-12-30 10:05:52