Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Шукали – не знайшли: в Bellingcat не виявили доказів, що Єрмак попередив Лукашенка щодо вагнерівців

Журналісти-розслідувачі проекту Bellingcat не знайшли доказів версії, що голова Офісу президента України Андрій Єрмак буцімто телефонував до Білорусі та попередив про прибуття бойовиків ПВК Вагнера.

Про це розповів в інтерв’ю Дмитру Гордону журналіст Христо Грозєв, який очолював розслідування Bellingcat у справі вагнерівців.

Таким чином він відповів на запитання: чи відповідає дійсності інформація, що західні спецслужби перехопили дзвінок Андрія Єрмака керівнику адміністрації самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка, під час якого голова ОПУ начебто попередив про прибуття вагнерівців.

За словами Грозєва, журналісти Bellingcat шукали докази цієї версії, проте нічого не виявили.

– Ми чули ці чутки, але підтвердження не знайшли. Якби ми мали зв’язки зі спецслужбами, можливо, ми би дізналися, чи був такий дзвінок. Інакше ніяк не знайти. Але докази такої версії… Ми шукали-шукали – не знайшли, – наголосив Грозєв.

Версію про начебто дзвінок Єрмака Лукашенку, зокрема, оприлюднив екс-генеральний прокурор України Руслан Рябошапка.

Що відомо про розслідування у справі ПВК Вагнера

17 листопада журналісти-розслідувачі Bellingcat та видання The Insider оприлюднили розслідування про унікальну спецоперацію України із затримання бойовиків приватної військової компанії (ПВК) Вагнера.

Загалом розслідування тривало рік. Були проведені десятки інтерв’ю з учасниками спецоперації, зокрема з колишніми співробітниками українських спецслужб та російськими найманцями.

Журналісти намагалися встановити обставини спецоперації українських спецслужб, під час якої планувалося затримати 33 бойовиків російської ПВК Вагнера, які причетні до військових злочинів на Донбасі.

За даними Bellingcat, спецоперацію перенесли за розпорядженням Офісу президента України. Згодом бойовиків Вагнера затримали сили КДБ Білорусі.

Як розповів екс-начальник Головного управління розвідки Міноборони України Василь Бурба, він отримав вказівку про перенесення фінального етапу спецоперації від голови Офісу президента Андрія Єрмака, який був делегований главою держави Володимиром Зеленським. Водночас письмова вказівка від президента не надходила.

Водночас Тимчасова слідча комісія Верховної Ради повідомила в проміжному звіті, що не змогла встановити, хто з українських посадовців став ініціатором відтермінування спецоперації із затримання вагнерівців.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-11-24 14:15:09

Магазин Автозапчастин м.Ніжин