Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Штраф за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної 2024

Податковою накладною називають документ, який є тільки в електронній формі та використовується платниками ПДВ для обліку податкового зобов’язання та податкового кредиту, які виникають з цього податку.

Який штраф за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної у 2024 році –  читайте в матеріалі.

Коли потрібна податкова накладна і коли її створювати

Податкова накладна реєструється у Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН), що є складовою системи електронного адміністрування податку на додану вартість (СЕА ПДВ). Правила реєстрації визначені Порядком ведення ЄРПН, згідно з постановою Кабінету міністрів України № 1246 від 29 грудня 2010 року.

Зараз дивляться

Податкову накладну треба створити на дату появи податкового зобов’язання. Найчастіше дата визначається тоді, коли ви вперше надали товар, роботу або послугу або коли отримали оплату за них. Що відбулося раніше – те й буде датою, на яку треба створювати податкову накладну.

Немає значення – повне чи часткове постачання чи попередня оплата відбулася. Якщо підприємство отримало аванс 50%, то уже виникає податкове зобов’язання на дату авансу.

Якщо ви оформили податкову накладну з 1 до 15 числа поточного місяця, то маєте її зареєструвати до кінця місяця. Якщо з 16 числа до останнього дня місяця, зареєструвати накладну потрібно до 15 числа наступного місяця.

Строки реєстрації податкових накладних у ЄРПН на період дії воєнного стану:

  • з 1 по 15 календарний день місяця включно – до 5 календарного дня місяця, який є наступним за місяцем їхнього складання;
  • з 16 по останній календарний день місяця включно – до 18 календарного дня місяця, який є наступним за місяцем їхнього складання.

Штраф за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної

Несвоєчасна реєстрація податкових накладних загрожує штрафом. Нагадуємо, що з 8 лютого 2023 року (на період дії військового стану)  штрафи знизилися:

  • якщо компанія прострочила реєстрацію до 15 днів, потрібно платити штраф у 2% від ПДВ у накладній (звичайний термін – 10%);
  • якщо ви запізнюєтеся з реєстрацією на 16-30 діб, доведеться заплатити 5% штрафу від назначеного у ній ПДВ (звичайний термін – 20%);
  • якщо компанія прострочила реєстрацію від 31 до 60 календарних днів, то потрібно сплатити штраф 10% від ПДВ (звичайний термін – 30%);
  • якщо ви прострочили терміни від 61 до 365 календарних днів, то сума штрафу буде 15% від ПДВ (звичайний термін – 40%);
  • а якщо більше року –  25% (звичайний термін – 50%).

Також із 2022 року відбулася ще низка змін, які стосуються платників податку:

  • Відновилося проведення камеральних перевірок податкової звітності, своєчасності реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН, своєчасності подання податкових декларацій (розрахунків) та своєчасності сплати узгоджених сум податкових зобов’язань.
  • Відновилося проведення документальних перевірок.
  • Відновлено бюджетне відшкодування сум ПДВ.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-06-12 19:25:34