Україна і світ

Шотландія стала першою в світі країною, де прокладки і тампони для жінок стануть безкоштовними

У парламенті вважають, що фінансове покарання за природну функцію тіла не є справедливимВ Шотландії парламент затвердив законопроект, згідно з яким жінкам будуть безкоштовно надавати тампони і прокладки. Це перша країна в світі, в якій реалізують подібний проект, повідомляє Reuters.

Так, безкоштовні засоби жіночої гігієни будуть доступні в спеціально відведених місцях, таких як громадські центри, молодіжні клуби та аптеки.

Щороку на них планують витрачати 24,1 млн фунтів (31,2 млн доларів).

Законопроект пройшов перший етап розгляду, набравши в парламенті 112 голосів, при цьому ніхто не голосував проти і один утримався. Тепер на черзі другий етап, коли члени автономного шотландського парламенту можуть пропонувати поправки.

Під час дебатів запропонувала законопроект Моніка Леннон заявила, що прийняття цього закону стане “віхою для нормалізації менструації в Шотландії і для того, щоб надіслати реальний сигнал людям у цій країні про те, наскільки серйозно парламент відноситься до гендерної рівності”.

Член парламенту Елісон Джонстон задалася питанням: “Чому в 2020 році туалетний папір вважається необхідністю, а продукти періоду – немає? Фінансове покарання за природну функцію тіла не є справедливим”.

Джерело: www.112.ua

Теги
Facebook
Close