Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Шольц закликав Путіна до деескалації ситуації на кордоні з Україною

Канцлер Німеччини Олаф Шольц провів першу телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Темою для обговорення була Україна.

У прес-службі канцлера повідомили, що під час розмови Олаф Шольц наголосив на необхідності просування переговорів у нормандському форматі.

– Канцлер і президент Росії також говорили про посилення російської військової присутності біля України. Він висловив стурбованість ситуацією та заявив про необхідність термінової деескалації, – написав речник федерального уряду Штеффен Гебештрайт.

Водночас у Кремлі заявили, що Олаф Шольц і Володимир Путін також обговорили питання так званих гарантій безпеки, в яких Москва вимагає виключити членство України в НАТО.

17 грудня Міністерство закордонних справ Росії опублікувало проекти договорів щодо безпеки з США та НАТО. Серед іншого Кремль вимагає не розширювати склад Альянсу, зокрема, не включати Україну та Грузію.

Також Кремль вимагає, щоб країни-члени Північноатлантичного альянсу зобов’язалися не вести будь-яку військову діяльність в Україні, а також на території інших держав Східної Європи, Закавказзя та Центральної Азії.

Генеральний секретар Північноатлантичного Альянсу Єнс Столтенберг заявив, що діалог з РФ може відбутися лише після проведення консультації з українською стороною.

В українському МЗС заявили, що лише члени НАТО та Україна можуть вирішувати питання щодо розвитку своїх відносин.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-12-21 22:59:26

Магазин Автозапчастин м.Ніжин