Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Шість медичних розробок, що викликали найбільший резонанс у світі в 2024 році


Цей рік ознаменувався дійсно революційними розробками і дослідженнями у сфері охорони здоров’я та медицини.

Саме в 2024-му році вчені і дослідники заклали основу потенційних ліків від смертельних хвороб, досягли значних успіхів у розумінні складних розладів, розробці персоналізованого лікування і в  застосуванні штучного інтелекту для надання медичної допомоги.

Ці шість розробок учених світу можуть слугувати підтвердженням неймовірного прогресу, досягнутого в медицині та охороні здоров’я.

Знайшли ключ до раку підшлункової залози

Команда міжнародних дослідників із США та Великобританії зробила прорив у розумінні раку підшлункової залози, одного з найсмертоносніших видів раку з низьким рівнем виживання.

Учені встановили, що ген HNF4A, важливий для функціонування органів, інактивується при раку підшлункової залози через метилювання ДНК, сприяючи поширенню захворювання.

Це відкриття дає нову ціль для терапії, зосереджуючись на усуненні дисфункції вказаного гена.

З огляду на низькі показники виживаності при раку підшлункової залози, особливо через пізню стадію діагностики, це відкриття може покращити результати лікування онкопацієнтів.

Роботи-лікарі в першій у світі лікарні зі штучним інтелектом

Роботи-лікарі в першій у світі лікарні зі штучним інтелектом, яку створили в Китаї, можуть лікувати 3 тис. людей на день.

Китай розробив революційну концепцію, де віртуальних пацієнтів лікують лікарі-роботи зі штучним інтелектом.

Система імітує медичне середовище, дозволяючи справжнім лікарям і студентам-медикам покращувати діагностичні навички та поглиблено вивчати методи лікування без ризику для реальних пацієнтів.

Лікарі-роботи зі штучним інтелектом досягли 93,06% точності в діагностуванні і лікуванні основних респіраторних захворювань і можуть виконувати завдання в прискореному темпі, оглядаючи тисячі пацієнтів за кілька днів.

Новий метод вакцинації, що вбиває ВІЛ за два уколи

Дослідники Массачусетського технологічного інституту розробили новий підхід до вакцинації проти ВІЛ, який використовує лише дві дози з інтервалом у тиждень, щоб створити потужну імунну відповідь, подібну до традиційної схеми із семи доз.

Перша, менша доза, стимулює імунну систему, друга, більша доза, посилює вироблення антитіл.

Ця нова стратегія, випробувана на мишах, показала неймовірні результати. Наразі триває клінічне випробування однодозової версії, а дослідники вивчають подальші вдосконалення, включно з пролонгованим вивільненням другої дози.

Отримані результати також можуть мати ширше застосування для інших вакцин.

Протираковий препарат на основі золота уповільнює ріст ракової пухлини на 82%

Революційне дослідження вчених Університету RMIT в Австралії та медиків індійських медустанов представило багатообіцяючий новий протипухлинний препарат на основі золота, який може змінити лікування раку.

Препарат у 27 разів сильніший за відомі ліки, сповільнював ріст пухлин у тварин на 82%, перевершуючи традиційні хіміотерапевтичні засоби.

На відміну від препаратів на основі платини, сполука золота вибірково діє на ракові клітини, зменшуючи токсичну побічну дію та пригнічуючи стійкість до ліків. Новий препарат також запобігає утворенню пухлинних кровоносних судин, що підвищує його ефективність.

Ця інновація багатообіцяюча і може бути покладена в основу безпечніших, більш цілеспрямованих методів лікування раку.

Перша в світі роботизована операція на відстані понад 8 тисяч кілометрів

Китайський хірург, який перебував у Римі, на початку червня провів новаторську телехірургічну операцію з видалення враженої раком передміхурової залози пацієнту в Пекіні – тобто, на відстані понад  8 тис. км.

Ця історична операція стала можливою завдяки високошвидкісному з’єднанню 5G, яке подолало такі проблеми, як затримка сигналу, що донині перешкоджало дистанційній хірургії.

Операція була виконана за допомогою передової роботизованої технології Да Вінчі.

Ця нова телехірургічна можливість допоможе надавати хірургічну допомогу у віддалених районах та зонах військових дій.

Паразити котячого калу можуть лікувати хвороби Альцгеймера і Паркінсона

Революційне дослідження під керівництвом вчених Університету Глазго і Тель-Авівського університету показує, що сконструйований штам паразита Toxoplasma gondii, який зазвичай знаходять у котячому туалеті, може революціонізувати лікування неврологічних розладів, таких як хвороби Альцгеймера і Паркінсона.

Унікальна здатність паразита долати гематоенцефалічний бар’єр і доставляти терапевтичні білки безпосередньо до нейронів була використана для лікування захворювань мозку, включно із синдромом Ретта.

Хоча дослідження все ще перебуває на ранніх стадіях, воно багатообіцяюче: сконструйований штучно котячий паразит успішно доставляє білки в органели мозку мишачих моделей.

Однак необхідні подальші експерименти.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело: Interesting Engineering

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-31 10:49:00