Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Щосім хвилин аварії. Російський економіст розповів про причини комунальних катастроф у РФ

Російський економіст, який проживає в Литві, Ігор Ліпсіц заявив, що в Росії дуже зношена комунальна інфраструктура, тому техногенні аварії відбуваються щодня і усюди.

Про це Ігор Ліпсіц розповів в інтерв’ю виданню NV.

6 січня повідомлялося, що жителі кількох міст у Підмосков’ї залишилися без опалення, коли надворі температура впала нижче -20 °C. Причина – аварія котелень, зокрема на патронному заводі у мікрорайоні Клімовськ міста Подольськ.

Зараз дивляться

Крім Подольська без тепла в домівках лишилися жителі Солнечногорська, Раменського, Хімок та Литкаріно – там сталися аварії на тепломережах та електропідстанціях. В соцмережах поширили відео, як люди у дворі в Литкаріно гріються біля багаття.

Люди в Подольську, Хімках, Балашисі та Люберцях скажилися, що через морози в під’їздах прорвало батареї, а влада ніяк не реагує. В деяких квартирах температура впала нижче +10 °C.

За словами Ігоря Ліпсіца, Росія – це дуже зношена країна. Це можна прослідкувати за щорічними звітами Міністерства надзвичайних ситуацій (МНС) РФ, які є у відкритому доступі. І за останніми звітами, техногенні аварії в Росії відбувалися кожні сім хвилин. Тобто що сім хвилин у РФ щось загорялося, вибухало, десь проривало чи протікало.

— Причина цього доволі проста й абсолютно об’єктивна. Росія — дуже зношена країна. Основна частка інфраструктури всякого роду, зокрема ЖКГ, побудована давно і сильно зношена, – зауважує Ігор Ліпсіц.

Він зауважує, що у багатьох містах ступінь зношеності самої інфраструктури ЖКГ сягає 60−70%. А є й вищі цифри.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Експерт наголошує, що чекав ланцюг катастроф у 2026 році, адже в бюджеті РФ на 2024−2025 і 2026 роки йде зниження витрат на ЖКГ − на заміну труб, енергопідстанцій тощо. Наприклад, у 2023 році на ЖКГ пішло 856 млрд рублів, на 2024-й заплановано 818 млрд, на 2025-й — 455 млрд, а на 2026 рік — 360 млрд рублів.

— Уряд РФ гроші з цієї цивільної статті витягує на війну. Усе, що можна, російський уряд ріже. ЖКГ ріжуть, тому що на все наплювати. Ідея яка? Як-небудь викрутитися. Тому я чекав, що десь у 2026 році почнеться ланцюгова реакція катастроф. Але, бачите, пішло раніше, — пояснив російський економіст.

Він також розповів, що напередодні отримав листа з Владивостока про те, що у багатьох місцях місто залите фекаліями через прорив каналізацій.

— Дихати неможливо і полагодити неможливо. Плюс усе це замерзло… Мені тут уже пишуть, що на Рубльовці відключення, у Балашисі чортзна-що робиться, — говорить Ігор Ліпсіц.

Причини аварій в Підмосков’ї

За словами Ігоря Ліпсіца, саме Підмосков’я спочатку планувалося як дачний пояс навколо Москви, тому забудова там була нещільною.

Але за останні 20 років до Москви і до Підмосков’я приїхала величезна кількість людей — за різними оцінками, у Підмосков’ї зараз десь від 10 до 12 млн, а у Москві – до 15 млн. І на стару комунальну інфраструктуру побудували купу житла. Тепер вона просто не витримує.

Два райони Новосибірська залишилися без опалення

Через прорив труби, прокладеної ще 1974 року, Ленінський і Кіровський райони Новосибірська залишилися без тепла. Там розташовано приблизно 200 різних об’єктів. Лікарні та поліклініки припинили госпіталізацію.

Трамвайні колії залило гарячою водою. Зараз у Новосибірську температура -15 градусів, вночі опускалася до -25.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-01-11 12:44:23