Місто і регіон

Що викликало скупчення спецтехніки на полігоні ТПВ?

SAM_3738-111

Цьогорічна весна ще не встигла порадувати ні теплом, ні рясними опадами, а в країні та Ніжині зокрема, вже створилась досить небезпечна пожежна ситуація. Суха трава, сильний вітер, висока сонячна активність – усі ці складові у поєднанні з навмисним підпалом або необережним поводженням з вогнем можуть спричинити пожежу будь якого ступеню тяжкості…

Пожежі на полігонах твердих побутових відходів (сміттєзвалищах) належать до найбільш складних і тривалих, гасіння яких вимагає залучення значних ресурсів, зусиль, засобів і часу. Прогнозування та попередження пожеж на полігонах (сміттєзвалищах) вкрай ускладнене, оскільки важко визначити можливі осередки підвищення температур через різну питому теплоємність відходів.

Доки вогонь або дим не вийшли на поверхню, виявити осередок загоряння візуально практично неможливо. В основному пожежі виникають у пожежонебезпечні періоди навесні, влітку або теплої осені. Основною причиною виникнення пожеж залишається людська необачність і недбалість, нехтування правилами пожежної безпеки, необережне поводження з вогнем або навмисний підпал. Також будь який полігон ТПВ здатний до самозаймання. Спричиняє цей процес біохімічне розкладання відходів, яке супроводжується підвищенням температури навколишнього середовища.

З метою попередження стрімкого розвитку пожежі та швидкого реагування при пожежогасінні керівництвом комунального підприємства «Виробниче управління комунального господарства» було прийнято вкрай важливе рішення щодо забезпечення безпеки міського полігону ТПВ допоміжним засобом.

На одній з карт полігону стоїть спеціальна ємність, яка може вміщувати в себе до 100 куб. рідини. Саме в неї  сьогодні, з залученням спеціальних автомобілів, було закачано таку вкрай важливу для ліквідації осередків займання речовину – воду. Також до ємності під’єднується бензинова мотопомпа та пожежні рукави. Весь цей «інструментарій» є в наявності  на самому міському полігоні.

Відтепер працівники полігону у випадку надзвичайної ситуації у вигляді пожежі зможуть оперативно та самостійно розпочати роботи по гасінню осередків займання на полігоні ТПВ до підходу спецтехніки загону Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Джерело: Unenizh.org.ua

Категорії новин: Новини України та світу Новини Чернігова Новини Ніжина
Close