Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

що відомо та ймовірні терміни

Увечері 25 грудня повідомлення про реєстрацію проєкту Закону №10378 Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби викликало бурхливу реакцію в інформаційному просторі.

Про те, коли може бути прийнятий новий закон про мобілізацію та які етапи він має пройти до набуття чинності – читайте у матеріалі Фактів ICTV.

Що відомо про законопроєкт №10378

Цей документ очікували з нетерпінням, адже він впливає на інтереси багатьох людей, бізнесу та суспільства загалом. Саме тому доступ до тексту цього документа на сайті Верховної Ради України більше години був обмежений, а відкрили його лише опівночі, що викликало велику зацікавленість.

Зараз дивляться

Наразі цей законопроєкт передано на розгляд відповідному комітету Верховної Ради України та на ознайомлення народним депутатам для обговорення у робочих групах. Ці обговорення продовжаться до 10 січня. Після цього законопроєкт буде подано на розгляд Верховної Ради.

Зазвичай після обговорень кількість пропозицій та змін до вихідного тексту може бути величезною, і фінальна версія законопроєкту може сильно відрізнятися від початкової. Однак цей процес може затягнутися, і законопроєкт буде представлений у поточному вигляді, доки він не буде затверджений згідно із законодавством та процедурами Верховної Ради України.

Основні етапи процесу затвердження закону

Від моменту реєстрації законопроєкту до набрання чинності він має пройти низку законодавчих процедур:

  • Попередній розгляд законопроєктів та інших актів у комітетах.
  • Включення законопроєктів до порядку денного сесії Верховної Ради, якщо не потрібно повернути законопроєкт ініціатору.
  • Перше читання: обговорення засад та прийняття за основу законопроєкту.
  • Друге читання: детальне постатейне обговорення та ухвалення законопроєкту.
  • Третє читання: остаточне ухвалення закону після доопрацювання та погодження.
  • Підготовка тексту ухваленого закону до підпису головою Верховної Ради.
  • Надсилання підписаного закону президенту України головою Верховної Ради.
  • Підписання закону президентом у разі відсутності вето.
  • Публікація закону в офіційних виданнях та на сайті Верховної Ради.
  • Набуття чинності у встановлені законом строки після публікації.

Етапи затвердження закону, починаючи з його реєстрації та закінчуючи набранням чинності, вимагають величезного обсягу роботи та аналізу. На кожному етапі обговорення з’являється багато матеріалів із роз’ясненням основних положень закону, включаючи експертні оцінки.

Ці матеріали є особливо важливими на етапі прийняття закону за основу, оскільки вони розкривають вплив окремих норм на поточний порядок, їх потенційні складності та практичну значимість.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Ймовірні терміни ухвалення нового закону про мобілізацію

Якщо всі етапи ухвалення закону пройдуть у максимально стислі терміни, то від моменту реєстрації законопроєкту 25 грудня до набрання ним чинності пройде як мінімум три тижні. Але з огляду на звичайну законотворчу практику, це нереалістичний сценарій.

Терміни ухвалення закону можуть значно збільшитися, і процес затвердження може тривати кілька місяців. Це означає, що до ухвалення закону та набрання ним чинності діятиме поточне законодавство.

Законопроект, мобілізація

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-12-28 11:55:00