Новини Чернігова

Що таке тактичний ніж?

Що таке тактичний ніж?

Не тільки новачки але й справжні ножемани часто задають одне і те ж питання: що таке «тактичний ніж» насправді? Для чого він потрібен? Які переваги має?

Багато хто і багато де обговорює цю тему, але мало хто дає якесь остаточне значення цього терміну. Спробуємо найти відповідь у цій статті.

Що таке тактичний ніж насправді?

Коли ми говоримо про «тактичний ніж», то на думку спадають ножі американських командос та морпіхів. Ніж із дуже примітним дизайном, який надає йому агресивного вигляду, широким чорним клинком і, нарешті, масивною рукояттю з гардою.

Що таке тактичний ніж?

Дійсно, військові ножі можна було б назвати тактичними. За винятком того, що тут словом «тактичний» називають не тільки нож військових. Навпаки, більшість тактичних ножів, що продають зараз, не состоять на озброєнні жодної з армій світу.

Здебільшого «тактичний ніж» є все ж таки маркетинговим терміном, що ніби каже нам, що цей ніж міг би використовуватися військовими і цілком підійшов би для такого вживання. «Тактичний» тут виступає своєрідним замінником слова «армійський» для тих речей, які армійськими не являються (з різних причин).

І далеко не завжди щось тактичне буде лише імітацією, чимось гіршим за армійське. Інколи (далеко не завжди) – навпаки, мова йде про речі, які кращі та дорожчі чим ті, які може дозволити собі армія.

Таким чином, «тактичний» – це термін, який більше стосується здатності ножа бути надійним та корисним у різних критичних ситуаціях.

Крім того, ця назва як би має на увазі, що різні матеріали, які використовуються для виготовлення цього ножа, були спеціально підібрані, та можуть витримувати інтенсивне використання та різні складні умови.

Яким має бути тактичний ніж?

Вважається, що використання такого ножа полегшує виживання за будь-яких складних обставин. Його можна використовувати для полювання, будівництва лагеря, ремонту обладнання, приготування їжі, відкривання консервних бляшанок та ящиків, та, якщо знадобиться, і для самозахисту. Справжній тактичний ніж не повинен страждати від механічних нагрузок, впливу вологості та рідин біологічного походження, має бути безпечним для власника та давати змогу використання ножа у самих різних кліматичних умовах.

Якщо ми говоримо про складану модель, вона мусить легко та швидко розкриватися однією рукою (бо у цей час іншою рукою ви можете триматись за канат чи гілку, підтримувати товарища, чи відганяти звіра). Крім того, складаний тактичний ніж мусить мати надійний замок та зручно лежати в руці.

Тактичний ніж не мусить бути надто великим. Правило «чим більше, тим краще» тут не працює.

Один з найвідоміших бойових ножів світу – уславлений Ka-Bar має вагу у 320 грамів та лезо довжиною 18 сантиметрів. І це – насправді великий ніж. По місту ви з ним не походите та в кишеню не покладете. Він для того і не призначений. На ринку є моделі, що називаються тактичними та мають вагу та розміри навіть більші. Але навіщо такий ніж вам? Той же Ka-Bar настільки великий та міцний, що його можна навіть використовувати у якості лопати.

Тому вам необхідно зробити свідомий вибір, коли ви покупаєте тактичний ніж.

Перш за все, перед покупкою, краще перевірити, чи може обраний ніж підійти саме вам. Окрім агресивної мілітарі естетики та відчуття надійності тактичний ніж повинен не викликати у вас відчуття громіздкості та незручності.

Також він має бути виробом високої якості. Перевірте, щоби усі деталі були гарно підігнані, нічого не бовталось, а матеріали не викликали у вас відчуття чогось надто дешевого. Зверніть увагу, щоби лезо було симетричне, рівне та не мало пошкоджень.

Таким чином, тактичний ніж є інструментом який підходить для використання у самих складних умовах завдяки своїй стійкості та продуманій конструкції. І це пояснює, чому тактичні ножі є одними з найпопулярніших. Багато хто вважає, що якщо річ добре себе показує у умовах військової експлуатації, то для будь якого мирного діла вона точно підійде. Так це, чи ні – питання окреме. Але якщо бажання купити тактичний ніж у вас є, знайти насправді гідну та функціональну модель в наш час цілком реально.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
05.12.2022

Магазин Автозапчастин м.Ніжин

Залишити відповідь