Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Що таке ДСНО (СНО-3), участь у якому призупиняє Росія

Російський диктатор Володимир Путін заявив, що Росія припиняє участь у Договорі про стратегічні наступальні озброєння (ДСНО).

Під час виступу на федеральних зборах Путін сказав, що РФ “не виходить” з договору, а “саме призупиняє”.

У своїй промові він назвав “театром абсурду” те, що США прагнуть інспектувати російські військові об’єкти в межах договору, оскільки “Сполучені Штати і НАТО прямо кажуть, що їхня мета — стратегічна поразка Росії”.

Зараз дивляться

Водночас наприкінці січня Держдеп США повідомив, що РФ не дотримується умов ДСНО. Зазначалося, що Росія не допускає американських інспекторів на свої ядерні об’єкти.

Факти ICTV розповідають, у чому полягає Договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь із Росією (СНО-3 або New Start), а також, що означає припинення участі у ньому РФ.

Що таке ДСНО або СНО-3?

Це договір між США та Росією про скорочення ядерних озброєнь. Він був підписаний у Празі 2010 року терміном на десять років.

Він набув чинності 5 лютого 2011 року. Це останній з чинних між Москвою і Вашингтоном договорів про контроль за ядерними озброєннями.

29 січня 2021 року Путін підписав закон, який ратифікував продовження на п’ять років двостороннього договору зі США.

3 лютого 2021 року дію New Start продовжили США. Як зазначалося у повідомленні на сайті Дерджепу, цей крок став першим у втіленні обіцянки президента Джо Байдена “захистити американський народ від ядерної загрози, відновивши лідерство США в контролі над озброєнням та нерозповсюдженні”.

Що передбачає ДСНО?

Договір передбачає скорочення кожною зі сторін своїх запасів ядерних боєзарядів до 1 550 одиниць і до 700 одиниць для розгорнутих носіїв – міжконтинентальних балістичних ракет, балістичних ракет підводних човнів і важких бомбардувальників.

За договором, інспектори з обох боків могли відвідувати об’єкти, де зберігається, розгортається та ремонтується стратегічне ядерне озброєння та техніка.

Представники інспекційної делегації та члени льотного екіпажу, а також літаки мали повну недоторканність на території сторони, де проводилася інспекція.

За оцінками експертів, Росія має найбільший у світі запас ядерної зброї, який налічує близько 6 000 боєголовок. Разом Росія та США володіють приблизно 90% світових ядерних боєголовок.

До чого привели перегони озброєнь

У період холодної війни відбувалися ракетно-ядерні перегони між США та СРСР.

В основному перегони між цими країнами полягали в тому, щоб розробити якомога досконаліші типи ядерної зброї та виготовити їх в якомога більшій кількості. Одним із наслідків такої політики стали надмірні військові витрати, концентрація передових технологій переважно в оборонних галузях, гіпертрофований військово-промисловий комплекс.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Радянське керівництво практично повністю переорієнтувати економіку країни на перегони озброєнь з масштабним розгортанням ракет Р-36 в 70-х. Але до кінця 1980-х перегони озброєнь зі США привели радянську економіку до катастрофи та в остаточному підсумку до розпаду СРСР.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-02-21 16:11:58