Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Що таке целюліт, де він з’являється, чи потрібен масаж та яким він має бути. Розповідають фізичні терапевти

Що таке целюліт, де він з’являється, чи потрібен масаж та яким він має бути. Про це у програмі “Відверто з лікарем” на Українському Радіо “Чернігівська хвиля” розповіли фізичні терапевти В’ячеслав та Інна Титаренки.

Далі з їх слів.

Що таке целюліт

З точки зору медицини целюліт — це не хвороба, адже існує міжнародна класифікація хвороб, в якій немає такого діагнозу. За рекомендацією ВООЗ целюліт визначається більше як косметична проблема, а не медична.

Перш за все, це косметичний недолік жіночої шкіри, яка виглядає горбистою.

В залежності від ступеня вираженості целюліт може бути нормою. Якщо брати загальноприйняту класифікацію стадій його розвитку, то перша та друга стадії це, в принципі, фізіологічний стан жіночого підшкірно-жирового шару.

Це обумовлено особливостями анатомії та фізіології жіночого організму. У чоловіків також буває целюліт, але рідше.

Чи має значення вік людини

Якщо враховувати якість харчування, вживання фастфуду (особливо щодо дітей), то найбільш критичні періоди появи целюліту припадають на період статевого дозрівання.

Часто целюліт може з’являтися після пологів.

Що таке целюліт, де він з’являється. ФОТО: Getty Images

Що може сприяти виникненню целюліту

  • Період статевого дозрівання.
  • Гормональний фон.
  • Постпологовий період.
  • Фізіологія та генетика.
  • Неправильне харчування.
  • Малорухливий образ життя.

Де з’являється целюліт

Через те, що ми сидимо і дуже мало рухаємося, найчастіше целюліт з’являється в нижній частині тіла (на сідницях та стегнах). Також, в залежності від стадії, він може бути на руках, ногах, на спині та і будь-де.

Чи можна позбутися целюліту

У жировому шарі утворюються певні гормоноподібні речовини, які дуже важливі для функціонування жіночого організму. Тому наявність жирового шару у межах норми, сприяє здоровʼю жінок. Але надлишок може призводити до певного косметичного дефекту.

Назавжди позбавитися целюліту неможливо, якщо ми розглядаємо його в косметичному контексті. Потрібен комплексний підхід: харчування, питний режим, рухливий спосіб життя, спорт (розтяжка або ходьба) і, звичайно, масаж. Це все — способи профілактики та боротьби з целюлітом.

Що таке “антицелюлітний масаж” та в чому його сенс

“Антицелюлітний масаж” — не досить точне формулювання терміну. Правильно казати масаж для корекції фігури.

Він містить вплив на шкіру і підшкірно-жировий шар для зменшення проявів целюліту і для того, щоб активувати процеси метаболізму та, завдяки деформації сполучної тканини, відновити її еластичність, стимулювати процес регенерації.

Також масаж має лімфодренажний ефект. Бо спочатку виникають набряки або надлишки міжклітинної рідини, що призводить до прояву целюліту. На цей момент існує багато методів і засобів, які використовують під час масажу для корекції фігури. Але мануальний масаж, виконаний професіоналом, нічим не заміниш. Тому що, тільки руками масажист може чітко відчути та диференціювати вплив на м’які тканини.

На сьогодні розвиток фізіотерапевтичного напрямку допоміг у створенні багатьох апаратів і методів впливу на підшкірно-жировий шар. Але масаж руками залишається найбільш фізіологічним методом впливу.

Головне, масаж не повинен бути болючим і не повинен бути з синцями. І, перш за все, це повинна розуміти людина, яка приходить на масаж. Якщо вона відчуває біль, печію, тертя по шкірі, то має відмовитися від масажу. Бо це може призвести до незворотних наслідків.

Що таке целюліт, де він з’являється, чи потрібен масаж та яким він має бути. Розповідають фізичні терапевти

Метод “антицелюлітного масажу”. ФОТО: Getty Images

Вакуумний масаж: як зрозуміти, що його роблять неправильно

При виконанні вакуумного масажу не повинно бути боляче та не повинно бути синців. Потрібно враховувати будову лімфатичної системи, і не порушувати напрям руху лімфи.

Також треба враховувати місця кріплення шкіри. Якщо сказати простіше, то шкіра з віком опуститься сама, масажист не повинен цьому сприяти.

Чи можна робити такий масаж тим, у кого немає целюліту? Можна. Це буде гарною профілактикою. Інколи целюліт зʼявляється спочатку лише тільки в уяві клієнта. І тут масажист має розтлумачити, що таке целюліт, для чого слід робити масаж. А також підібрати комплекс процедур профілактики целюліту саме для даного клієнта.

Про що людина має попередити масажиста на прийомі

Про наявність певних хвороб, особливо хронічних. Можливо, деякі з цих захворювань можуть бути протипоказанням до масажу. Такі як — захворювання серця, судин, проблеми з обміном речовин. Якщо через стан здоров’я масаж протипоказаний, то не можна робити будь-який масаж. Також, щодо целюліту, треба з’ясовувати, це прояв хвороби, чи це наслідки малорухливого способу життя.

Повинна бути карта клієнта, куди клієнт вписує інформацію про себе і стан свого здоров’я. Коли людина приходить на масаж, масажист повинен зʼясувати, якого результату хоче досягти клієнт.

Поставити питання про те, який спосіб життя веде людина, чим харчується, скільки п’є води, і якщо це післяпологовий період, то чи закінчився період лактації. І тільки після отримання цієї інформації, людину можна записати на масаж і визначити комплекс процедур, які необхідні.

Також, повинна бути домовленість з клієнтом щодо його фізичної активності, способу харчування вдома, питного режиму, бо тільки в завдяки комплексному підходу буде ефективний результат масажу. Скільки б масажист не працював над целюлітом, якщо людина буде їсти смажену картоплю та запивати газованими напоями, то результату не буде ніякого.

Бувають також випадки, коли людина відвідує сеанси масажу, але результату немає. В такому випадку треба звернутися до ендокринолога, тому що, ймовірно, можуть бути порушення на гормональному фоні.

Що таке целюліт, де він з’являється, чи потрібен масаж та яким він має бути. Розповідають фізичні терапевти

Метод “антицелюлітного масажу”. ФОТО: Getty Images

Які наслідки має неправильний антицелюлітний масаж

Наслідки можуть бути незворотними. Ефективність масажу обумовлюється поступово наростаючою інтенсивністю, з якою він виконується, але є певні обмеження.

Будь-яка травма м’яких тканин призводить до запуску певних процесів. Якщо перейти межу, то цей процес може обернутися, наприклад, фіброзом (на кшталт рубцювання) і потім людина буде мати фіброзну форму целюліту, бугристу й щільну візуально і на дотик.

Може бути травмування судин, лімфатичних або кровоносних, де є клапани. Якщо була пошкоджена ця система, виникає хронічна недостатність клапанної системи й погано починає працювати система відтоку, це своєю чергою буде провокувати набряки, а в кровоносних судинах може виникнути варикозне розширення вен.

Скільки потрібно пройти сеансів масажу проти целюліту

Все залежить від того, з якою проблемою прийшла людина, і якого результату хоче досягти. Але десять сеансів — це мінімум.

Масажі, пов’язані з корекцією фігури, потребують більшої кількості сеансів. Якщо у нас мета впливати на м’язи, то вони більш швидко реагують на масаж, адже функціонально готові до навантажень. Жирова ж тканина реагує більш повільно.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

А ще краще робити процедури з корекції фігури постійно, з певною періодичністю, пити достатню кількість води, вести активний, рухливий спосіб життя, правильно харчуватися, щоб підтримувати в належному стані здоров’я і форму.

Джерело: Суспільне мовлення України
2023-09-02 13:14:03

Магазин Автозапчастин м.Ніжин