Місто і регіон

Що робити з майданчиком -“корабликом”, вивчає містобудівна рада – ПравдаТУТ Ніжин

Ескіз дитячого майданчика -“кораблика”

Де розташовуватиметься дитячий майданчик-«кораблик»: у Графському парку, за Театральним кафе, навпроти стадіону «Спартак» чи в парку Шевченка – з’ясовували члени містобудівної ради та місцеві активісти. «Кораблик», ініціатором встановлення якого є народний депутат Олександр Кодола, уже встиг наробити в місті неабиякого галасу.

«Майданчик псуватиме ландшафт парку XVII століття й не вписуватиметься в концепцію його розвитку. Це як одягти фрак під кросівки – несмак», – вважає громадськість, пропонуючи перенести «кораблик» в інше місце. Сам нардеп та його прибічники таку думку активістів не поділяють, називаючи це перешкоджанням діяльності депутата та політичними маніпуляціями.

Заступник міського голови Григорій Олійник запропонував розмістити дитячий майданчик за Театральним кафе, ближче до ставка, змістивши його трохи вправо. Пропозицію він озвучив на засіданні містобудівної ради. Усе ж, таку думку не підтримали ініціатори збереження «зелених зон» міста. «Розташування «кораблика» потрібно вивести з території Графського парку взагалі, бо це речі – несумісні. Це місце тиші та спокою, і воно таким і має залишитись», – наполягають активісти.

За словами одного з ініціаторів збереження «зелених зон» міста Марини Козирєвої, керівник Чернігівського відділу Всеукраїнського товариства охорони здоров’я разом із представниками кафедри біології й географії НДУ імені М. Гоголя обговорив питання створення в Графському парку екостежки для підростаючого покоління, яка стане елементом дозвілля та навчального процесу. Формуватимуться маршрути з інформаційними стендами, які допомагатимуть молоді пізнати навколишній світ, занурюватимуть дошкільнят та школярів у світ природи, знайомитимуть із різними видами дерев, тварин тощо.

«Це ввійде в навчальний план та буде несумісним із шумом та гамором дітлахів, які купчитимуться біля «кораблика», – зазначає Марина Козирєва. Оптимальним місцем розміщення дитячого майданчика вона бачить територію навпроти стадіону «Спартак» та парк Шевченка.

«Навпроти входу в стадіон є прекрасна галявина – майданчик чудово вписався б. А в парку Шевченка ціни на атракціони зараз ростуть, не всі мами мають змогу придбати дитині квиток. У ньому такі майданчики, як цей «кораблик», матимуть попит, адже – безоплатні, яскраві, і різні категорії дітей там можуть гратися», – зауважує Козирєва.

«Цей грандіозний «кораблик» потрібно встановити в центрі міста. До парку Шевченка набагато більше приходить людей, ніж до Графського. Там досить людно», – підтримав пропозицію Козирєвої голова земельної депутатської комісії Андрій Деркач.

Питання розміщення майданчика-«кораблика» містобудівна рада відправила на доопрацювання, аби в подальшому вивчити юридичну складову для можливого перенесення об’єкта в інше місце.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи


Джерело: nizhyn.pravdatut.ua